Hoşgeldiniz  

DİKKATE ALANLARA DA ALMAYANLARA DA..!

admin | 17 Ekim 2016 | Manşet, Manşet Üst

apo-son-dikkate-alanlarada

DİKKATE ALANLARA DA ALMAYANLARA DA..!

Geçtiğimiz hafta ki yazımda Kocaeli Emlakçılar Odasının yapmayı planladığı projeler ile ilgili görüşlerimi her hafta paylaşacağımı ifade etmiştim.
Amacımı da açıkladım, her fikir doğruya götüren bir penceredir. Fikirin iyi kötüsü yoktur, sadece fikir vardır.
Dikkate alanlara da almayanlara da şimdiden teşekkür ederim.

Gelelim bu hafta ki konumuza; Kocaeli Emlak Portalı.

Soru ; Portal nedir?
Portal birçok içeriği bir arada bulunduran internet siteleri için kullanılan bir terimdir. İngilizce kökenli bu kelimenin en bilinen fiili karşılığı ise sahibinden.com internet sitesidir.
Yani emlak sektörünün bir portala diğer sektörlerden daha fazla ihtiyaç duyduğu aşikardır. Çalışmayı başlatacak olan odamızı bu noktaya eğildiği için şimdiden tebrik ediyorum.

Bir kaç madde sıralayarak konuyu derinleştirelim.
1. Uzmanlık; İşimizi daha kaliteli yapabilmemiz için daha donanımlı olmamız önceliktir. Bu dayanakla uzmanlık edinmemiz bizim için de hizmet verdiğimiz kişiler için de en verimli yöntem olacaktır. Portalın kullanıcılara açık olması ve kullanıcıların ilçe mahalle gibi ayrışmalarla beraber, belli konularda uzmanlaşmış emlakçılara da ulaşabilmesi hizmet kalitesini yükseltecektir.
Örneğin ; satılık arazi arayan bir kişi aradığı bölgede en fazla sözleşmeli arazisi bulunan kişiye rahatça ulaşabilmeli. Tabi ki tek kriter bu değil ama karşılaştırmayı kolay hale getireceği kesin.

2. Tek Yetkili Şartı; En büyük sorunlardan biri de mülklerin bir kaç emlakçıda birden bulunuyor olması. İstisnai olarak meslektaşlarımız da bu konuya bilerek özen göstermiyorlar. Fakat işin sonunda mutlaka en az bir emlakçının emekleri ve zamanı boşa gidiyor. Bunun önüne geçebilecek tek şey ise mutlaka sözleşmeli çalışmayı kanunen uygulama haline koymak. Portala ise sadece sözleşmeli mülklerin dahil edilmesini öneririm.

3. Bilgilendirme ve Sanal Eğitimler; Her meslektaşımız sadece portalı kullanarak, mesleği ile ilgili yeni düzenlemelerden ve değişikliklerden rahatça faydalanabilmeli. Bununla beraber temel konular ile ilgili sanal eğitimlerinde verilebilmesi portalı daha faydalı sektörü de daha kaliteli bir hale getirecektir.

Bunlar ve bunlara benzer bir çok madde sıralanabilir.
Yazıyı çok uzatmadan ihtiyaç duyan meslektaslarım ile bu ve buna benzer maddeler hakkında bilgi alış verişi yapabileceğimi belirtmek isterim.

Bir sonraki yazımda Oda Çatısı Altında Üniversite Standartında Eğitim konusu ele alacağım.
Herkese hayırlı haftalar dilerim.
Saygılarımla…

Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

FACEBOOK Takip Edin

HAVA DURUMU


sonuclist
DOLAR 3,5831
EURO 4,0123
BIST 95.147
ALTIN 144,4531

EMLAK DANIŞMANLARI ARANIYOR

© 2014 Murat HAMZAOĞLU Tüm Hakları Saklıdır .
Yandex.Metrica
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle