Hoşgeldiniz  

Konut Faiz Oranları Yeterli mi? Abdullah Dönmez

admin | 15 Aralık 2016 | Manşet, Manşet Üst

Dünya’da bizden coğrafi olarak çok daha küçük ülkelerin tarımsal, sanayi, teknoloji ve hizmet üretimlerinde bizden çok daha iyi sevilerde olduğunu görüyoruz.

Bu durum ne zaman düzelir diye sorarsanız, günlük hayatınızda kullandığınız ürün ve hizmetlerin tamamı yüksek kalitede ve milli üretimle size sunulduğunda anlayın ki, artık bizde Dünya devi olan bir ülkeyiz.

Maalesef üretim kabiliyetimiz inşaat sektörü dışında yeterli seviyelerde değil. İnşaat üretimi de yabancı yatırımcıyı yani kaynağı, en basit yöntemle; konum avantajı ile bölgeye çeker.

Konut arzının bu kadar yoğun olduğu bir dönemde yaklaşık 600 Bin konut ülke çapında alıcı bekliyor. Her geçen gün de bu sayı artıyor.

Konut kredileri faiz oranları geçtiğimiz aylarda Cumhurbaşkanımızın yaptığı çağrı ile düşürüldü ve iyi yönde talep sağladı. Fakat piyasaya özellikle yabancı yatırımcı talep göstermezse bu ivmelenme uzun vadede başarılı olmaz.

Sonuca bakarsak, yabancı yatırımcının azalmasıyla faiz oranları tekrar yükselmeye başladı diyebiliriz. 120 ay için 0,90 ile 1,35 arasında faiz oranları şu anda piyasada mevcut.

Türkiye gibi gelişmekte olan ve büyüme kaydeden ülkelerin istikrarları ve iç huzurları çok önemlidir. Yapılan her HAİNLİK maalesef bu ülkenin milli servetinde gerilemeye yol açıyor ve yabancı yatırımcının yani döviz sahiplerinin önünü görememesine neden oluyor.

Herkesiz taşın altına gövdesini koyması için en uygun zaman bu zaman. Söylemesi kolay fakat o kadar da zor değil.

Kendinize yeni yabancı pazarlar araştırın, yerli tüketiciye yönelik düşük kar marjlı konutlar üretin, alım şartlarını kendi imkanlarınız ile kolaylaştırın.

Bunları yapacak olan firmaların uzun vadede kalıcı ve karlı olacağına eminim.

HAİNLER ise şunu bilmeli ki yapılan hiçbir ihanet cezasız kalmaz.

Allah, tuzak kuranların en hayırlısıdır. (8/ENFÂL-30)

Saygılarımla.

Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

FACEBOOK Takip Edin

HAVA DURUMU


sonuclist
DOLAR 3,5784
EURO 4,0113
BIST 95.147
ALTIN 144,5362

EMLAK DANIŞMANLARI ARANIYOR

© 2014 Murat HAMZAOĞLU Tüm Hakları Saklıdır .
Yandex.Metrica
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle