Hoşgeldiniz  

AKP’li meclis üyesi Nevzat Tekinsav’a imar kıyağı

admin | 05 Mart 2016 | Genel

MECLİS ÜYESİNE İMAR KIYAĞI!

İzmit Belediye Meclisi’nin AKP’li üyesi Nevzat Tekinsav’ın 28 Haziran Mahallesi’ndeki inşaatına 4.5 kat imar izni verildi. Bölgedeki binaların izni ise 3.5 kat
AKP’lilerin inşaat sevgisini bilmeyen yoktur. Son 10 yıldır önlenemez bir şekilde büyüyen inşaat sektöründe pek çok parti üyesi de faaliyet gösteriyor. Bu parti üyelerinden biri de Nevzat Tekinsav. İzmit Belediye Meclis Üyesi olan Tekinsav’ın inşaat geçmişi eskilere dayanıyor. Tekinsav, Gölcük Depremi’nden önce de pek çok inşaat yaptı.

Nevzat Tekinsav, 2014 yerel seçimlerinde AKP’den İzmit Belediye Meclis üyesi olmuştu.
FARK İMAR DURUMUNDA
Bu inşaatların kimileri iddialara göre depreme dayanamadı ve çöktü. Tekinsav’ın son işi 28 Haziran Mahallesi’nde yer alıyor. Garaj Sokak’ta büyük bir bina inşa ettiren Nevzat Tekinsav’ın binası ilk bakışta çevresindeki binalardan farksız. Henüz kabası inşa edilen ve 2 katı eksik olan binanın farkı imar durumu incelendiğinde ortaya çıkıyor.

28 Haziran mahallesi Garaj Sokak’ta olan ve yeni tamamlanan sol taraftaki binanın kat izni ise sadece 3.5. Tekinsav’ın henüz kabası tamamlanan inşaatına ise (sağda) 4.5 kat imar izni verildi. İnşaat her geçen gün hızla yükseliyor.
ARTAN RANT 500 BİN LİRA

28 Haziran Mahallesi Garaj Sokak’ta kısa süre önce tamamlanan bir bina, 3.5 kat imar iznine sahip. Belediye daha fazla kat izni vermemiş. Nevzat Tekinsav’ın binasında ise tam 4.5 kat bulunuyor. Tekinsav’ın bir katlık artışı siyasi gücüyle elde ettiği öne sürülüyor. Kimi AKP’lilerin bile rahatsızlık duyduğu bu artışın Tekinsav’a getirisi yaklaşık 500 bin lira

Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

FACEBOOK Takip Edin

HAVA DURUMU


sonuclist
DOLAR 3,5681
EURO 3,9999
BIST 95.147
ALTIN 143,9286

EMLAK DANIŞMANLARI ARANIYOR

© 2014 Murat HAMZAOĞLU Tüm Hakları Saklıdır .
Yandex.Metrica
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle