Hoşgeldiniz  

Bağçeşme Konut Projeleri Tendi Bozuluyor

admin | 31 Ağustos 2014 | Bağçeşme, Murat Hamzaoğlu

BAĞÇEŞME KONUT Projeleri TRENDİ BOZULUYOR!

31 Ağustos 2014
Son dönemde Bağçeşme eski havasını yavaş yavaş yitirmeye başladı. Bağçeşme’de güzel konut projeleri olmasına karşın, derme çatma konut projelerinin artması eski havasını yitirmesine sebep oluyor.
Üç kuruşluk arsaya; “Nasıl olsa Bağçeşme, satıyor” diye ev yapmanın sonucunda Bağçeşme, tabiri caizse yerlerde sürünmeye başladı.
Şuan isim vermek istemiyorum, belki ilerleyen süreçte isimlerle konuşurum ancak yarım yamalak pek çok inşaat mevcut. Eksik, tapu sorunlu, gecikmiş ya da ismi var cismi yok inşaatlar Bağçeşme’den konut almak isteyenlerin kafasını karıştırıyor.
Geçenlerde satılık, yine bitmek üzere olan bir daireye gittik ve firmanın sahibini de arayarak bilgi almak istedik ama sanki Bağçeşme’nin yarısını o yapmış havalarında” Çok yoğunum” diye bizleri reddetti!
Önce çok kızdım ama sonra anladım ki yarım yamalak yaptığı, bitirmekte bile zorluk çektiği inşaatının hatalarını tartışacağımı bildiği için reddetti. Hadi bizi reddettin senden daire alanları nasıl reddedeceksin?.
Ben emlakçıyım, senin inşaatını da ve diğerler inşaatları da ben ve ekibim satmak için çaba sarf edeceğiz, ama sen böyle davranırsan bizler de başka davranırız.
Yine isim belirtmek istemediğim bir başka Bağçeşme faciası da meşhur isimlerden biri. Harika bir yer, manzara ve yapı ama sorunlu olduğu için ne güvenliği ne de havuzu olmayan tamamlanmamış  bir site konumundan daha ileri gitmemiş…
İnşaata ve daireye, elimi kolumu sallayarak girdim. Güvenlik kulübesi var ama kendi yok, tapusu yok, satmak istesen satamazsın, almak istesen alamasın ama proje ismi süper…!
Allah’tan kiralık bir dubleks için ordaydım ama satılık bir çok ilan var ve evet, tapusu yok!. Neymiş arsa sahipleriyle, inşaat firması arasında sorun varmış, bana ne dahası alıcıya ne…!
Dedim ya nasıl olsa Bağçeşme satıyor diye bir çok inşaat firması yarım işler yapmışlar. Bu örnekler çoğaltılabilir.
Bağçeşme her geçen gün eriyor ve samimi söylüyorum bana göre artık Bağçeşme’nin yerini, Yuvacık almak üzere…!
Bağçeşme’de oturan bir çok insan bana kızıyordur ama
kızmasınlar, gerçekleri göstermeye çalışıyorum. Birkaç proje de artık Bağçeşme’yi kurtaramayacak!
Benden söylemesi, İzmit’in en güzel semtlerinden biri olan ve her geçen gün trendi artarak yükseleceğini beklediğimiz Bağçeşme, şimdi sıkıntı yaşıyor ve daha fazla yaşamaya başlayacak.
Bu konuda da yapacak çok fazla da bir şey yok !
Bekleyip göreceğiz

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

FACEBOOK Takip Edin

HAVA DURUMU


sonuclist
DOLAR 3,5784
EURO 4,0113
BIST 95.147
ALTIN 144,5362

EMLAK DANIŞMANLARI ARANIYOR

© 2014 Murat HAMZAOĞLU Tüm Hakları Saklıdır .
Yandex.Metrica
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle