Hoşgeldiniz  

Balon Fiyatlara Aldanmayın…!

admin | 29 Mayıs 2016 | Manşet

balon-fiyatlara-aldanmayin

Balon Fiyatlara Aldanmayın…!

Emlak sektörü içinde herkesin uzman olduğu bir durumda, konut fiyatını, komşusun fiyatından belirleyenlere aldanmayın. Konutta “Balon” fiyatlar böyle oluşabiliyor

İlimizde birçok popüler semtler mevcut. Örneğin bir Yahya Kaptan çok popüler, bir o kadar da konutların pahalı olduğu söylenen bir bölge. Kimine göre etmez, kimine göre de 250 bin TL’yi az bulanların bölgesi Yahya Kaptan. Ne olursa olsun oturmuş bir fiyat politikası uygulanıyor. Bir de ‘Balon’ bölge veya konutlar vardır. Mesela Yuvam Akarca 2+1 daireye 175 bin TL isteniyor ve buna benzer.

İTİBAR ETMEYİN

Hangi alıcı kalkacak da Yuvam Akarca’dan bu iki oda bir salondan oluşan, toplam 75 metrekare kullanım alanına sahip, sosyal konutlar topluluğundaki bir eve 175 bin TL’ye satın alacak. Alın size ‘balon’ fiyat. Bu tür fiyatlara ala ve asla itibar etmemelisiniz. Bir gayrimenkul fiyatı, keyfi konulmamalı. Ayrıca keyfi konulan mülkü de aracılık edilmemeli. Aslında bu işi uzmanına bırakmalısınız.

GERÇEK DEĞERİNDE SATIN

Yuvam Akarca’da 175 bin TL’ye satılık daire fiyatını belirlerken, profesyonel bir destek alınsaydı bu fiyat ortalarda dolaşmazdı. Gerçek satıcı olsaydı 100 bin TL bile etmeyen bu konutlara ne kadar fiyat belirleyeceğini bilirdi. Özellikle bilinen bölgelerde satış fiyatlarını kulaktan dolma fiyatlara, konut piyasasının artıracağını düşünenlerle dolu. Fiyatlar böyle artmaz veya düşmez. Her mülkün bir değeri olduğunu unutmayın.

Bizim Kocaeli Gazetesi Haber Linki

Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

FACEBOOK Takip Edin

HAVA DURUMU


sonuclist
DOLAR 3,5993
EURO 4,0182
BIST 95.147
ALTIN 144,8881

EMLAK DANIŞMANLARI ARANIYOR

© 2014 Murat HAMZAOĞLU Tüm Hakları Saklıdır .
Yandex.Metrica
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle