Hoşgeldiniz  

Başiskele Dikkat…! Mantar Gibi Konut Üretiliyor (KÖŞE)

Murat Hamzaoğlu | 06 Haziran 2016 | Başiskele, Manşet, Murat Hamzaoğlu

basiskele-dikkat-murat-kose

BAŞİSKELE DİKKAT…! MANTAR GİBİ KONUT ÜRETİLİYOR.

Kocaeli’nin en gözde ilçelerinden olan “Yedi Yıldızlı Kent” sloganıyla tanınan Başiskele’ye son günlerde bir haller oluyor, her yer şantiye. Bir hışımla konut yapılıyor veya konut yapılmaya çalışılıyor. Mantar gibi konut üretiliyor.

Zannediliyor ki, konut burada “Peynir ekmek gibi satılıyor”

Satılmasına satılıyor ama unutulmaması gerekiyor ki, bölgenin talep görmesindeki en önemli sebeplerinin başındakaliteli, marka konut projelerinin olması.

Üç beş daire yaparak, kendini Panorama Kent serisi mi zannediyorlar. Üç beş şaşalı isimle,  başına da “ful deniz manzaralı” yazarak konut satacaklarını mı zannediyorlar?

Tabi ki satacaklar ama beklentilerin çok altında kalarak satış yapacaklar, dolayısıyla kaliteden, hatta insanları kandırarak satmaya çalışacaklar.

Şunu belirtmem gerekiyor, herkes istediği yerde, istediği şekilde, istediği fiyata konut yapabilir ve satabilir ama şunu da hatırlatmam gerekiyor ki, artık konut alıcı kitlesi senden benden daha bilinçli…!

Konut sektörü içinde, Başiskele’de benim gördüğüm manzara, hiç kimse kusura bakmasın böyle…

Benim hayalimde, “Yedi Yıldızlı Kent” Başiskele’de öyle bir yapılaşma olsun ki, örnek teşkil etsin ve o bölgede oturmak için insanlar can atsın.

Yıllardır emlak sektörü içinde biri olarak bende Kartepe’de oturuyorum ama Başiskele, özellikle Yuvacık, Bahçecik’te öyle güzel konut projeleri var ki, hep bir gidesim var bu bölgeye ama son günlerde bu korkunç yapılaşma beni düşündürmeye başladı. Bunu sonu nereye varır bilemiyorum?

Benim gibi son günlerde bölgeye giden herkes anlamıştır. Zaten anlamak için bilgi sahibi veya emlakçı olmaya da gerek yok!

Bu konu çok uzun ve tartışmaya açık bir konu. Kimileri der ki, “Sana ne be kardeşim, istediğim evi yaparım”

Kimileri der ki, “Adam haklı, bu konutları bu fiyatlara satamayız”

Kim ne derse desin ama ortada bir sorun var ve bu sorunu önceden görmek gerekiyor. Aslında bunu görmek içinBağçeşme’nin son altı yılına bir bakın. Konut sektörünün en popüler semtlerinden biri olan Bağçeşme, son yıllarda büyük çöküş içinde. Bağçeşme’den de kaçış başladı. Her boş bulunan arsaya saçma sapan konutlar yapıldı. Dolayısıyla betonlaşmanın yanına, çirkin yapılaşma da eklenince, kaçınılmaz son yaşandı.

Yuvacık ve Bahçecik böyle olmasın, benden söylemesi…

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

FACEBOOK Takip Edin

HAVA DURUMU


sonuclist
DOLAR 3,5831
EURO 4,0123
BIST 95.147
ALTIN 144,4531

EMLAK DANIŞMANLARI ARANIYOR

© 2014 Murat HAMZAOĞLU Tüm Hakları Saklıdır .
Yandex.Metrica
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle