Hoşgeldiniz  

“Başiskele” Üçgenin Tepesinde

admin | 10 Nisan 2016 | Genel, Manşet

ÜÇGENİN TEPESİNDE ‘BAŞİSKELE’

Konut projeleri ve üretimi konusunda İzmit, Kartepe, Başiskele üçgeninde, son yılların yükselen değeri ve üçgenin en tepesinde Başiskele olduğunu herkes biliyor ve görüyor. Peki neden?

Konut projeleri ve üretimi konusunda İzmit, Kartepe, Başiskele üçgeninde, son yılların yükselen değeri ve üçgenin en tepesinde Başiskele olduğunu herkes biliyor ve görüyor. Peki neden?

Murat HAMZAOĞLU

İzmit’in Bağçeşme’sini çirkin yapılaşma, düzensiz yerleşim ve saçma sapan kat imar planları nedeniyle cazibesini yitirmiş durumda. Kent Konut’un çok katlı yüksek konutların yanında kalan küçücük binalar Bağçeşme’yi cazibesinin yitirmesine neden oldu. Hala bile bu konuyla ilgili bir çalışma olmayışı da gözlerden kaçmıyor. Bir nevi Bağçeşme için ne halin varsa gör durumuna getirildi. Konut almak ve yaşamak isteyenler, tek tek bölgeden uzaklaşıp, Başiskele’nin yollarını tutmaya başladılar.

 

KARTEPE’NİN KADERİ HÜSEYİN BAŞKAN

Üçgenin altında kalan Kartepe’de durum ise çok farklı. Kartepe’yi yöneten veya yönetmeye çalışan başkan Hüseyin Üzülmez’in bu durumda katkısı çok büyük. Üç beş yapılmaya çalışılan konut projelerinin yerini bile bilmeyen başkanla karşı karşıya. Yolları olmayan, gece karanlık yollarda ilerlemeye çalışılan ve toplu taşımada sınıfta kalan ve daha birçok negatif durumlardan dolayı Kartepe’den ne beklenir ki? Oradan da kaçışlar hızla Başiskele’ye kayıyor.

 

BAŞİSKELE UZUN SÜRE DURDURULAMAZ

Başiskele üçgenin en tepesinde. Son günlerde yeni konut projelerin yüzde sekseni neredeyse Başiskele’de yapılmaya başlandı. Kaliteli, lüks konut projelerinin yanında sosyal konutların da oluşmaya başlandığı bölge, fiyat anlamında artmasına neden oldu. Denizin ve doğanın iç içe olduğu bu bölge aynı zamanda temiz havasıyla da dikkatleri üzerine çekiyor. Kim istemez ki, eşsiz deniz manzarasına karşı bir akşam yemeği. Böyle bir durumda artık Başiskele’ye rakipsiz ve uzun sürede bu çıkışı durdurulamaz.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

FACEBOOK Takip Edin

HAVA DURUMU


sonuclist
DOLAR 3,5672
EURO 3,9904
BIST 96.107
ALTIN 144,0907

EMLAK DANIŞMANLARI ARANIYOR

© 2014 Murat HAMZAOĞLU Tüm Hakları Saklıdır .
Yandex.Metrica
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle