Hoşgeldiniz  

Başiskele’de inşaat ruhsatına “ağaç dikme” şartı

admin | 19 Ekim 2016 | Başiskele, Başiskele Belediyesi, Manşet, Manşet Üst

basiskele

İnşaat ruhsatına ağaç koşulu…

Haber : Gülender Sargın

Başiskele Belediyesi’ne bağlı bir bölgede inşaat yapmak istiyorsanız, ruhsat alabilmeniz için ağaç dikmeniz lazım. Eskiden beri söylerdik inşaat ruhsatına ağaç zorunluluğu eklemek zor mu diye, Başiskele Belediye’si bunu hayata geçirmiş

2015 YILINDAN BERİ BÖYLE

www.basiskele.bel.tr sayfasında yayınlanan 03.10.2016 tarihli haberinde otoparkı olmayan binalara inşaat ruhsatı verilmezken iskan aşamasında projedeki bağımsız bölüm sayısınca ağaç dikilmesi koşuluna dikkat ettiğini belirtmiş.İşlem 2015 yılından beri böyle süregeliyor.

KONTROL ETMEDİK AMA…

Tabi ki durumu kontrol etmedik ama umarız böyle süregeliyordur. Diğer belediyelerde benzer uygulamalar yoksa onlarında aynı şekilde uygulama yapmasını umuyoruz. Yeşili korumanın en kolay yollarından biri imar-inşaat sürecinde yeşile yer açabilmektir.

BAŞİSKELE BELEDİYESİ ÇOK ZORLU

Diğer yandan Başiskele Belediyesi ile çalışan mütahitler çok zorlu bir belediye olduğunu dile getiriyorlar. Eğer bahsedilen zorluklar bu tarz ayrıntılarda o zaman normal. Bu konu hakkında bilgi almak için en yakın zamanda Belediye Başkanımızın da kapısını çalacağız.

İşte belediyenin sayfasından alıntı. Teşekkürler Başiskele Belediye’si
———

HER DAİREYE BİR OTOPARK VE AĞAÇ ŞART

Bu yönde yapılan çalışmalar kapsamında 2015 yılının başından bu yana her daireye bir otopark ve ağaç dikme zorunluluğu getiren Başiskele Belediyesi bu yönetmeliği kararlılıkla uyguluyor. Bu kapsamda daire ve işyeri sahipleri toplamda 5658 ağaç diktiler.

Yönetmelik kapsamında daire sayısınca otoparkı olmayan binalara inşaat ruhsatı verilmezken, iskân aşamasında projedeki otopark düzenlemesi kontrol edilerek, bağımsız bölüm sayısınca tercihen ıhlamur ağacı dikmek koşulu ile iskân veriliyor.
——-

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

FACEBOOK Takip Edin

HAVA DURUMU


sonuclist
DOLAR 3,5784
EURO 4,0113
BIST 95.147
ALTIN 144,5362

EMLAK DANIŞMANLARI ARANIYOR

© 2014 Murat HAMZAOĞLU Tüm Hakları Saklıdır .
Yandex.Metrica
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle