Hoşgeldiniz  

Başiskele’nin büyük ayıbı “17 Ağustos Fay Hattı Bulvarı”

admin | 14 Temmuz 2016 | Başiskele, Başiskele Belediyesi, Manşet, Manşet Üst, Son Dakika

yaziklar-site

Başiskele Belediyesi’nin büyük ayıbı “17 Ağustos Fay Hattı Bulvarı”

Başiskele Belediyesi özene bözene yapmaya çalıştığı, herkese örnek gösterdiği, yapımı için büyük uğraş vediği bulvara verdiği isme bir bakın. “17 Ağustos Fay Hattı Bulvarı” Yani, bu bulvarın altından fay hattı geçiyor, bunu bilin anlamı çıkıyor.

17 Ağustos 1999 yılında asrın felaketini yaşadı bu ülke, bu kent. Üzerinden uzun yıllar geçmesine rağmen, belkide hala yarlar sarılmadı. Hala hasarlı binalarda yaşayan binlerce insan var. Böyle bir felaketi Allah bir daha yaşatmasın. Gelelim konumuza…

“17 Ağustos Fay Hattı Bulvarı”

Bu nasıl bir bulvar ismi. “FAY HATTI BULVARI” Dünyanı hiç birinde böyle bir isim olmaz herhalde! Ama bizde Türkiye’de, Kocaeli’de, Başiskele’de oluyor. Başiskele’nin yeni açılan, örnek gösterilen, hatta büyük önem verilen, Başiskele’nin geliş, gidişli müthiş bulvara “17 Ağustos Fay Hattı Bulvarı” ismi konuluyor ve bulvarın üç beş yerine tabelaları asılıyor.

İddialar çok ciddi…!

Bu isim verilmesindeki sebebin arkasında çok farklı iddialar dolaşıyor. Bulvarın yanında olan yerleri birileri satın almak için büyük uğraş vermiş ama alamamış, daha doğrusu mülk sahipleri satmamış. Buna kızan bir kaç güçlü insan, sen misin satmayan? Deyip gayrimenkullerin değerini düşürmek için böyle bir atılım yapmış. Gerçekten “17 Ağustos Fay Hattı Bulvarı” diye bir ismi olan bulvar dan artık kim yatırım yapar ki?

 

 

Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

FACEBOOK Takip Edin

HAVA DURUMU


sonuclist
DOLAR 3,5818
EURO 4,0087
BIST 95.147
ALTIN 144,1872

EMLAK DANIŞMANLARI ARANIYOR

© 2014 Murat HAMZAOĞLU Tüm Hakları Saklıdır .
Yandex.Metrica
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle