Hoşgeldiniz  

BAŞKAN AHMET PEKİN BİZLER “AHLAKİ” YİZ..!

admin | 28 Aralık 2017 | Manşet, Manşet Üst, Murat Hamzaoğlu

 

BAŞKAN AHMET PEKİN BİZLER “AHLAKİ” YİZ..!


Basın açıklaması ve bizim yorumumuz…

AHMET PEKİN’İN BASIN AÇIKLAMASI

“Son günlerde odamız üzerinde çeşitli spekülasyonlar yapılmaktadır. Bundan dolayı bu açıklamayı yapmak ihtiyacı ortaya çıkmıştır.

Mesleği emlakçılık olan ve ilimiz genelinde çeşitli dijital ve basılı medyada yazılar yazan birçok meslektaşımız bulunmaktadır. Üyemiz olan meslektaşlarımızı bizler de yakından takip etmekteyiz.

Bu yazıları yazan arkadaşlarımızı takdirle karşılıyoruz ve tebrik ediyoruz. Ancak bu arkadaşlarımızın hiç birisi odamız adına yazı yazmaya yetkili değildir.

Kişisel görüşlerini yazmaktadırlar ve yazdıkları kendilerini bağlar. Odamızın da böyle bir çalışması bulunmamaktadır.

Her kime ve neye cevap olarak yazılmış ise o kişiler veya kuruluşlar o haber sitesine veya paylaşımın altına kişisel olarak yorum yaparlar.

Bu bir özgürlük ve hak meselesidir. Odamız faaliyetlerini içeren yazılar kaleme alınmış olabilir. Ya da odamızı eleştiren yazılar da olabilir. Bunlar tarafımızdan kesinlikle dikkate alınır ve değerlendirilir.

Köşe yazısı yazan meslektaşlarımızın hiçbirisi yazılarını odamıza onaylatamazlar. Böyle bir şeye de bizim tarafımızdan teşvik edilmezler. Odamızın da bu gibi şeyleri denetlemek gibi bir görevi bulunmamaktadır.

Bazı meslektaşlarımız da bu açıklamaları sanki oda yapmış gibi kabul ederek odamız üzerinden bir algı oluşturmaya çalışmaktadırlar.

Seçimlere yaklaştığımız bu günlerde bu algı oluşturma çabalarını ahlaki bulmadığımızı hatırlatmak isteriz.

Odamız bütün duyurularını sadece Kocaeli Emlakçılar Odası Facebook sayfasından ve KEO başlıklı mesaj sisteminden yapmaktadır. Bunun dışında herhangi bir mecrada yazılan ve çizilenlerin şahısları bağladığını hatırlatmak istedik.

Seçimler konusu ise yasal bir durumdur. Herkes bilir ki odalar yasal olarak seçimlerini 1 Ocak – 31 Mart tarihleri arasında yapmak zorundadır.

Yönetim kurulumuz tarafından şu anda alınmış bir seçim kararı yoktur. Karar alınır alınmaz siz değerli üyelerimize mutlaka duyurulacaktır.

Mesleğimiz açısından uzun yıllar sonra kavuştuğumuz ve çok ciddi projelere imza atmış olan odamızın yıpratılmasına izin vermeyiniz.”


BİZLER
AHLAKSIZ
DEĞİLİZ..!

(KEO) Kocaeli Emlakçılar Odası Basın Sözcüsü, Kocaeli Demokrat Gazetesi köşe yazarı aynı zamanda Kocaeli Gayrimenkul-Emlak’ın sahibi Hakan SİN geçtiğimiz Pazartesi köşesinde “Seçim meçim yok” başlığı altında köşe yazısı yazdı. Bu yazıya gelen tepkiler üzerine KEO Başkanı Ahmet Pekin bir basın açıklaması yaptı. Bizde açıklamayı yukarıda olduğu gibi yayınladık ama bir de kendimizce yorumlamak istedik…

KİŞİSEL Mİ, BASIN SÖZCÜSÜ MÜ?

Başkan Ahmet Pekin, KEO’sı Basın sözcüsü Hakan Sin‘in yazdıklarının kişisel olduğunu belirtmiş, bizde soruyoruz; bundan önce yazdığı her yazıyı ayakta alkışlayan, tebrik eden, olumlu yorumlar yapan Başkan ve yönetim ne oldu da birden bire “KİŞİSEL” diye açıklama yaptı. Sin, şimdi basın sözcüsü değil mi? Gazetelerde açıklama yaptığında nasıl algılamalıyız? Biz Hakan Sin’i seviyoruz ama unutmayalım ki, SİN bu odanın basın sözcüsü…

BİZLER AHLAKSIZ DEĞİLİZ..!

Yaklaşık bin üyesi olan Kocaeli Emlakçılar Odası’nın sevgili ve saygılı Başkanı Ahmet Pekin açıklamasında “AHLAKİ” bulmadığını ve oda üzerine “ALGI” yapıldığını ifade etmiş. Bizde sevgili başkana soruyoruz, bizler sizi eleştirdiğimizde neden “AHLAKİ” olmuyoruz? Size oy vermeyenlerin hakkı değil mi bir  başkasını desteklemek? Bu yapıldığında da algı mı yapılıyor? Bu durumda sizi desteklemeyenler ahlaksız mı? Sayın başkan biz ahlaksız değiliz.

SEÇİMLER DEMOKRASİNİN İNSANA VERDİĞİ ÖNEMDİR

Kocaeli Emlakçılar Odası seçimleri üç ay içinde yapılacak, yapılmak zorunda. Bu sektörün içinde olup da, “seçim meçim yok” diyeni ciddiye almayacak kadar da akıllıyız. Bizim tepkimiz, yine belirtiyoruz “ÜSLUP” KEO’sı seçimleri keşke dört, beş adayla olsa. O zaman çok daha fazla ses getirebiliriz. Seçimlerden kimse korkmamalı ve bizce de ister Ocak, ister Mart ayında olsun ama bir an önce açıklanmalı. Seçimler demokrasinin insana verdiği önemin bir göstergesi değil mi?

HER ŞEYE RAĞMEN TEŞEKKÜRLER

Son günlerdeki bu tartışmaya, her şeye rağmen  son noktayı koyduğu için Kocaeli Emlakçılar Odası Başkanı Ahmet Pekin’i ve yönetimine teşekkür ederiz. Bizler artık kimi dikkate alacağız, kimi almayacağız öğrenmiş olduk. Keşke çok daha önce yapılsaydı, bu noktaya gelmeseydi, kimse zarar görmezdi. Hepimiz bu geminin içindeyiz. Yanlışlarımız da olur, doğrularımız da ama unutmayalım bizler düşman değiliz. Arkadaş, dost, ortak, kardeş, abi olmak başka bir şey, yönetici olmak başka bir şey…

Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

DOLPHİN KİRALIK OFİS

EN SON HABERLER

FACEBOOK Takip Edin

HAVA DURUMU


sonuclist
DOLAR 3,8223
EURO 4,5665
BIST $14.447
ALTIN 158,8031
© 2014 Murat HAMZAOĞLU Tüm Hakları Saklıdır .
Yandex.Metrica
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle