Hoşgeldiniz  

Başkan Ahmet Pekin’in Bakan Bülent Tüfenkci’yi ziyareti

admin | 08 Eylül 2016 | Genel, Manşet, Manşet Üst

bakan-ahmet-pekin-gorusmesi-site

Başkan Ahmet Pekin’in Bakan Bülent Tüfenkci’yi ziyareti

Çiçeği burnunda Kocaeli Emlakçılar Odası Başkanı Ahmet Pekin, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’yi Federasyon Başkanı Hacı Ali Taylan ile Malatya, Mersin, Ankara, Muğla, Eskişehir, Sakarya, Gaziantep, Trabzon, Konya ve Denizli Oda Başkanları ziyarette bulundu. Emlakçılık yasası ve sorunlar masaya yatırıldı

Plaket ve pişmaniye verdi

Kocaeli Emlakçılar Odası Başkanı Ahmet Pekin gayrimenkul sektöründeki gelişmelerle ilgili ziyarette Gümrük ve Ticaret Bakanımız Sayın Bülent TÜFENKÇİ’ye oda plaketinin yanında, Kocaeli ile ünlenmiş pişmaniyeyi Bakan Tüfenkçi’ye verdi.

Bakan Bülent Tüfenkci - Federasyon Başkanı Hacı Ali Taylan - KEO Başkanı Ahmet Pekin

Bakan Bülent Tüfenkci – Federasyon Başkanı Hacı Ali Taylan – KEO Başkanı Ahmet Pekin

Hacı Ali Taylan’ın önderliğinde ziyaret yapıldı

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Türkiye Emlakçılar Federasyonu Başkanı Hacı Ali Taylan’ın önderliğinde, oda heyetini Bakanlık Toplantı Salonunda kabul etti. Ziyarete Malatya, Mersin, Ankara, Muğla, Eskişehir, Sakarya, Gaziantep, Trabzon, Konya, Kocaeli ve Denizli Oda Başkanları da yer aldı.

Düzenleme tartışmaya açıldı

Sektörün temsilcilerinin görüşleri alındıktan sonra yeni bir düzenleme için düğmeye basılacak. Yapılacak değişiklikle bakkal, kasap camından emlakçılık yapılmasının önüne geçilmesi planlanıyor. Federasyon yönetimi emlak sektörünü yeniden yapılandıracak düzenlemeye ilişkin Bakan Tüfenkci’ye taleplerini ilettiler. Bakan Tüfenkci de Bakanlığın emlak piyasasına ilişkin yapacağı yeni düzenlemenin kamuoyu tartışmaya açıldığını duyurdu. Tıpkı ikinci el otomobil satışına ilişkin yapılacak düzenleme gibi konut piyasasının düzenlenmesi de tartışmaya açıldı.

Bakan Tüfenkci “Temeli atılmadan çatısı kurulamaz”

Sektörün temsilcilerinin tek tek görüşleri alınacak, o görüşler alındıktan sonra Gümrük ve Ticaret Bakanlığı yeni bir düzenleme için düğmeye basacak. Yapılacak değişiklikle bakkal, kasap camından emlakçılık yapılmasının önüne geçilmesi planlanıyor. Bakan Tüfenkci “Temeli atılmadan çatısı kurulamaz. Önce görüşlerinizi alacağız sonra da düzenlemeyi hayata geçireceğiz. Bu kapsamda fiyat belirlemede yetki, aracılıkta yasal statü verilecek” dedi.

Taylan;”Günlük kiralık evler” için dikkat çekti

Düzenleme ile önüne gelen emlak ofisi açamayacak. Emlakçılığa özel standartlar getirilecek. Emlakçılar Fedarasyonu Başkanı Hacı Ali Taylan düzenleme ile günlük ev kiralamaya da çeki düzen verilmesini istedi. Bakan Tüfenkci ayrıca konut sektöründe son dönemde seyreden olumlu gelişmelere de değindi. Tüfenkci, “Konut sektöründeki faizlerin aşağı yönlü bir seyir izlediğini görüyoruz. Bu da memnuniyet verici” dedi.

Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

FACEBOOK Takip Edin

HAVA DURUMU


sonuclist
DOLAR 3,5818
EURO 4,0087
BIST 95.147
ALTIN 144,1872

EMLAK DANIŞMANLARI ARANIYOR

© 2014 Murat HAMZAOĞLU Tüm Hakları Saklıdır .
Yandex.Metrica
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle