Hoşgeldiniz  

BAŞKAN HÜSEYİN ÜZÜLMEZ PROTOKOL İMZALADI

admin | 17 Mayıs 2017 | Kartepe, Kartepe Belediyesi, Manşet, Manşet Üst

Maşukiye- Sapanca yoluna “Yaya Kaldırımı”

Kartepe Belediyesi, Maşukiye- Sapanca yolu yaya kaldırımı yapımı konusunda Karayolları Müdürlüğü ile bir protokol imzaladı.

YAYA GÜVENLİĞİ SAĞLAYACAK

Kartepe Belediyesi yolların iyileştirilmesi kapsamında alt ve üst yapı çalışmalarına ilçe genelinde aralıksız devam ederken, Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in direktifleri ve belediye ekiplerinin hummalı çalışmaları sonucunda, Maşukiye – Sapanca yolu arasındaki yaya güvenliğini sağlayacak tretuvar yapımı hususunda Karayolları Müdürlüğünden gerekli izinler alınarak, 1. Bölge Müdürlüğü ile protokol de imzalandı.

2250 METRE TRETUVAR

İmzalanan bu protokol sayesinde Kartepe Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, 2250 metre olan Maşukiye – Sapanca Yolu’nu yayaların daha güvenli kullanabilmesi için 7500 m² parke ve 9000 m’de bordur döşeyecek. Yapılacak işin alt yapı çalışmaları hemen başlarken, ekipler projeyi kısa sürede tamamlayarak, yaya ve trafik güvenliğini sağlanmayı hedefliyor.

“YAKIŞAN, GÜVENLİ YOLLAR”

Kartepe genelindeki yolların düzenlemelerinde yaya güvenliğini de ön planda tutan çalışmalara öncelik verdiklerini belirten Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, “O bölgede yapılacak çalışma ile ilgili iznimiz olmadığı ve Karayolları’nın yetki alanında kaldığı için çalışmayı başlatamamıştık. Resmi iznimizi alır almaz ivedilikle çalışmaya başlıyoruz. Kartepemize ve halkımıza yakışan güvenli yollar için ilçe genelinde her noktada çalışmalarımız yoğun tempoda devam edecek” dedi.

Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

FACEBOOK Takip Edin

HAVA DURUMU


sonuclist
DOLAR 3,5773
EURO 4,0101
BIST 95.147
ALTIN 144,2831

EMLAK DANIŞMANLARI ARANIYOR

© 2014 Murat HAMZAOĞLU Tüm Hakları Saklıdır .
Yandex.Metrica
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle