Hoşgeldiniz  

Bir milyondan vazgeçtim 350 Bin $ olsun

Murat Hamzaoğlu | 04 Ekim 2016 | Manşet, Manşet Üst, Murat Hamzaoğlu

bir-milyondan-vazgectim-dolar-murat-kose

Bir milyondan vazgeçtim 350 Bin $ olsun

Her zaman söylüyorum, bu kent her şeyi hak ediyor. Yılardır gayrimenkul sektöründeyim. Birçok emlak alıcı, satıcı, küçük büyük birçok inşaat firma sahipleri tanıdım. Son yıllarda da hep lüks konut inşası hakkında tartışmalara girdim.

“Neden bizim bir milyonluk satılık dairelerimiz yok?”diye.

Bakıyorsun, bize yaklaşık 50 km mesafe de olan İstanbul’da bir milyon daireler artık ucuz sayılıyor. Bizdeyse, “Yok daha neler” diyenlerle dolu…

Geçtiğimiz günlerde belki de ilimizin en iyilerinden olan, çok büyük bir inşaat firmasın sahibiyle telefonda konuşurken, bir anda “bir milyonluk ev” konusu açıldı.

Yüzlerce çalışanı olan, binlerce konut üreten, “ne yapsa satar” denilen firmanın sahibi bana, “bir milyona bu kentte ev satar mı?” diye sordu, şaşırdım!

İnanıyorum, ilimizin zengin iş adamlarının, il dışında bir milyon ve üzeri birçok ev sahibidirler..!

Bu kenttin sosyal konut yapımı için soyunan Kent Konut’un Tuana Evleri veya Yıldız Konutları’nda daireleri neredeyse, bir milyon sınırına dayanmışken, hala bu popüler inşaat firmaları kendilerine 350-400 Bin TL satış hedefi koymaları beni oldukça üzüyor.

Bu kentte yaşayıp, İstanbul’da bir milyon ve üstü daireler satın alan o kadar çok insan biliyorum ki..!

İlimizde kaç konut üreten, güçlü inşaat firması var? Ben beş diyorum, siz on deyin. Bu ilk beşe giren, kapitali olan, popüler inşaat firmalarından biri çıksa dese ki; “Ben toplam 100 konutluk yeni bir projeye başlıyorum. Özelliklerim…Fiyatım 1.000.000 TL’den başlıyor” Size açık ve net söylüyorum, kapış kapış gider…

Önemli olan, “Özelliklerim…” dediğimiz noktalı yerleri doldurabilmek.

Ama sakın ola ki, sadece ucuz arsa diye, sadece maliyetler yüksek diye, sadece ilimizdeki benzer konutlar olsun diye yolla çıkarsanız gülünç duruma düşer, patlarsınız!

Öyle bir yüz konutluk proje yapacaksın ki, fiyat bir milyon, özelliklerse…“Evet budur” dedirteceksin.

Ben bu konuda oldukça ısrarcıyım. Bu konuda bilgi birikim ve desteğimi isteyen herkese bu konuda ücretsiz ben ve ekibim yardıma hazırız.

Bu kentin potansiyeli var.

Eğer gerçekten 1.000.000 TL iddialı fiyat geliyorsa, fiyatı revize edelim ve 350.000 $ da anlaşalım. Şaka bir yana, artık güçlü inşaat firmalarımız bu konuya el atmaları gerekiyor. Şikâyetleri bir kenara bırakıp, bir “TIK” atlamaları gerekiyor.

Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

Bir milyondan vazgeçtim 350 Bin $ olsun için 1 yorum

  1. Ahmet BENNECİ dedi ki:

    Murat Bey
    Bağsettiğiniz fiatlardan daire satışları için en avantajlı yer,İzmit şehir merkezidir. Bunun içinde ,Belediyemizin bu konuda profesyonel çalışma ile imar planlarının gözden geçirmesi
    gerekiyor.

EN SON HABERLER

FACEBOOK Takip Edin

HAVA DURUMU


sonuclist
DOLAR 3,5831
EURO 4,0123
BIST 95.147
ALTIN 144,4531

EMLAK DANIŞMANLARI ARANIYOR

© 2014 Murat HAMZAOĞLU Tüm Hakları Saklıdır .
Yandex.Metrica
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle