Hoşgeldiniz  

Büyükşehir 75 m² küçük 1+1 daire yapılmasına izin vermeyecek

admin | 06 Ekim 2016 | Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Manşet, Manşet Üst, Son Dakika

studyo-daire-site

Büyükşehir 75 m² küçük 1+1 daire yapılmasına izin vermeyecek

Kocaeli sınırları içinde 1+1 stüdyo dairelere standart geliyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi almak istediği karala artık brüt 75 m2’den  küçük daire yapılmasına izin vermeyecek. 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yine bir ilke imza atmaya hazırlanıyor. Kocaeli sınırları içinde 1+1 stüdyo daire yapmak isteyen inşaat firmalarına brüt 75 metrekareden küçük konutlar için izin vermeyecek Sesiz sedasız bu kararı uygulamaya sokmaya çalışan büyükşehirin neden böyle bir düşünce içine girdiği anlaşılmadı.

BU UYGULAMA OLDUKÇA SAÇMA

Evet, 1+1 daireler son günlerde farklı farklı konularla gündeme gelmekte ama stüdyo daireler bir çok kişinin ihtiyacını karşılamaktaydı. Örneğin büyükşehirin sahibi olduğu KENT Konut AŞ. bir çok stüdyo daire yaptı ve bu 35 m2 dairelerde insanlar oldukça memnun hayatlarını sürdürmektedirler. Eğer bu evlerde sorun yaşanıyorsa, bunun sebebi Kent Konut AŞ. mi?

75 M2 DAİRE NEREDEYSE 2+1 SINIFINA GİRER

Büyükşehir, 1+1 dairelere 75 m2 sınır getirecek olmasına karşın, Yuvam Akarca’da 2+1 dairelerin kullanım alanının 75 m2 olduğunu biliyor mu? Büyükşehir 1+1 daireler için getirdiği 75 m2 sınırı neredeyse 2+1 daire sınıfına girdiğini bilmeyecek kadar bilgisiz mi?

GERÇEK ŞU “1+1 DAİRE YAPMA”

Aslında gerçek şu; “Kocaeli Büyükşehir Belediyesi kendi sınırları içinde 1+1 stüdyo daire yapılmasını istemiyor” Çünkü getirmek isteği m2 sınırı, hiç bir inşaat firmasının işine gelen metrekare değil. Bunu bilen büyükşehir; “Ben yapmayın demiyorum! ama 75 m2 küçük 1+1 dairelere de onay vermiyorum” diyor.

UMARIZ YANLIŞ BİLGİDİR

Bu bilgi bizlere ilimizdeki inşaat firmasından geldi. Kocaeli Emlak Haber olarak da bu bilgiyi bir kaç ilçe belediyesi imar birimleriyle görüştükten sonra net olmamakla birlikte “EVET” denildi ve çok kısa süre içinde de uygulanacağı söylendi. Umarız yanlış bilgidir.

BÜYÜKŞEHİRDEN AÇIKLAMA BEKLİYORUZ

Bu karar büyükşehirin kararı ve uygulamaya sokma da kendi inisiyatiflerindedir ama bu konuda neden böyle karar verdiklerini bilmek de bizlerin hakkı olduğunu düşünüyoruz. “NEDEN 1+1 DAİRE YAPILMAMASI İÇİN BÖYLE BİR KARAR ALDINIZ?”

 

Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

FACEBOOK Takip Edin

HAVA DURUMU


sonuclist
DOLAR 3,5891
EURO 4,0188
BIST 95.147
ALTIN 144,6326

EMLAK DANIŞMANLARI ARANIYOR

© 2014 Murat HAMZAOĞLU Tüm Hakları Saklıdır .
Yandex.Metrica
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle