Hoşgeldiniz  

BÜYÜKŞEHİR EMLAKÇILIĞA SOYUNDU!

admin | 22 Kasım 2015 | Genel

BÜYÜKŞEHİR EMLAKÇILIĞA SOYUNDU!

Büyükşehir emlakçılığa soyundu!
Büyükşehir Belediyesi, Sepetçi ve Sekbanlı bölgesinde kamulaştırdığı alanları daha yüksek bir bedelle TOKİ’ye satmaya hazırlanıyor
Sepetçi ve Sekbanlı bölgesinde yaklaşık 2 milyon 500 bin metrekare alanı kamulaştıran Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, kamulaştırılan bedellerin birkaç katına TOKİ’ye satmaya hazırlanıyor. Bu ticaret, Büyükşehir’in kasasına büyük paralar girmesine neden olacak. Büyükşehir’in böyle bir misyonu mu var? Ucuza insanların elinden arsaları toplayıp, 10-15 kat imara açıp, TOKİ’ye büyük paralara satmak gibi! Özel inşaat firmalarına üç kat veren Büyükşehir, Kent Konut ve TOKİ’ye gelince eli bonkör oluyor.

TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ
Bu bölge kamulaştırılırken, Kent Konut tarafından “Yeni İzmit” diye proje ortaya atıldı. Şimdi anlaşıldı ki, emlakçılık yapmaya kalkışan Büyükşehir’in hedefi farklıymış. Kent Konut’u yönetenler veya yönetmeye çalışanlar da hizmet edeceğiz diye kıvransın dursunlar. Bu arada bu kadar büyük bir alanı insanlardan kaç paraya aldılar ve TOKİ’ye kaça satacaklar da merak ediyoruz. Bizim Emlak Haber olarak bu işi yakından takip edeceğiz.

Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

FACEBOOK Takip Edin

HAVA DURUMU


sonuclist
DOLAR 3,5778
EURO 4,0112
BIST 95.147
ALTIN 144,4338

EMLAK DANIŞMANLARI ARANIYOR

© 2014 Murat HAMZAOĞLU Tüm Hakları Saklıdır .
Yandex.Metrica
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle