Hoşgeldiniz  

DANIŞMANSIZ… yatırım hesabı zarar ettirmesin

admin | 04 Kasım 2016 | Manşet, Manşet Üst

masraf
Danışmansız yatırım hesabı fizandan dönmesin.

HABER : Gülender SARGIN
Gayrimenkul yatırımı yapmak çok zorlu değildir. Standart getirili bir yatırımı, ortalama fiyatlarla her alıcı değerlendirebilir. Ancak iyi bir gayrimenkul danışmanının yardımıyla çok daha iyisini elde etmeniz mümkün.

Gelecek bilgisi

Standartlar içerisinde merkezde bir gayrimenkulün değer durumunu pek çok kişi tahmin edebilir ancak alırken kazanmak istiyorsanız, mevkiinin gelecek için durumunu bilmeniz gerekir. Bir gayrimenkulün mevkiisini değerlendirmek içinse tüm çevre özelliklerini, imar gelişmelerini, yakın zamanda yapılması planlanan tesisleri vs bilmeniz gerekir. Düzenli olarak takip eden biri değilseniz bunu sürekli takip eden emlak danışmanlarıyla çalışmanız fayda sağlayacaktır.

Hesaplama hataları

Kira yatırımı yaparken zor kiralanacak yerden veya yüksek aidatlı yerden gayrimenkul almak gibi, kira hesabında 10-12 yıl ritüelini bilememek gibi, evdeki hesap çarşıya uymaz durumlara denk gelmemek için dikkatli olmanız lazım. Yatırımın amacı sadece ucuza almak yada satarken biraz kar etmek değil aynı zamanda süreç içerisinde kira getirisi gibi kazançlar sağlamaktır. Bu nokta da yine gayrimenkul danışmanları size süreç karı getirecek noktalarda yardımcı olacaktır.

Prosedür kayıpları

Tapu işlemleri sırasında öncesinde veya sonrasında prosedürden kaynaklı zarar etmek istemiyorsanız. Harçlardan vergilere, kiracı depozitolarından, aidat borçlarına her şeyi gözden geçirmeniz lazım. Bilmemek değil öğrenmemek ayıp derler o zaman bir bilen gayrimenkul danışmanına gitmenizde yine büyük fayda var.

Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

FACEBOOK Takip Edin

HAVA DURUMU


sonuclist
DOLAR 3,5891
EURO 4,0188
BIST 95.147
ALTIN 144,6326

EMLAK DANIŞMANLARI ARANIYOR

© 2014 Murat HAMZAOĞLU Tüm Hakları Saklıdır .
Yandex.Metrica
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle