Hoşgeldiniz  

Ekonomik krizin yüzü..! “YÜRÜYÜŞ YOLU”

admin | 01 Aralık 2016 | Genel, Manşet, Manşet Üst, Son Dakika

yuruyus-yolu-okonomik-krizz-site

Ekonomik krizin yüzü..! “YÜRÜYÜŞ YOLU”

İzmit’in en popüler ve ticaretin en yoğun yaşandığı caddesi tabi ki de “Yürüyüş Yolu” ama gel gör ki, bir dönem hava paralarıyla el değiştirilen iş yerleri, şimdilerde 16 adet boş veya kiralık iş yerleriyle rekor seviye çıktı. Bunların içinde en küçük kirası olan 10.000 TL başlıyor. Ekonomik krizi, sadece bu boş dükkanlara bakarak ne kadar derin olduğunu görebilirsiniz.

1.000 METRE ÜZERİNDE 16 BOŞ İŞ YERİ

Yürüyüş Yolu’nun başlangıç olarak Merkez Bankası’ndan başlayarak, Leyla Atakan Caddesi kesiştiği yere kadar baz alarak yaptığımız araştırmada, dokuzu emlakçıdan, üçü sahibinden afiş asılarak kiracı aranırken, 4 adet boş iş yapamayıp kapatılan iş yerleriyle karşı karşıya kaldık. Bu 16 iş yerlerini fotoğraflayarak tespit de ettik. Bu iş yerleri Yürüyüş Yolu’nun sadece 1.000 metre mesafe içinde olduğunu da belirtmek isteriz.

BİR ÇOK MARKA KAPATIP GİTTİ

Boş iş yerlerinde çok kısa süre öncede marka firmalar kiracı iken, yüksek kiralara fazla dayanamayıp işlerini kapatmak zorunda kaldıkları gerçeğini saklayamayız. Ekonomisi güçlü marka firmalar kapatıp gidiyorsa, diğerleri ne yapsın? Onlarda bir süre dayanıp, kapatacaklar mı? İzmit’in ekonomisinin attığı Yürüyüş Yolu’nda iş yapılamıyorsa, durum oldukça ciddi olduğunu söyleyebiliriz.

HAVA PARASIYLA YER ARANIYORDU…

Felaket tellallığı yapmıyoruz ama bundan bir kaç yıl önce bu 1000 metrelik mesafede kiralık iş yeri bulmak neredeyse imkansızdı. Hatta ve hatta iş yerleri hava parası verilerek el değiştiriyordu. Böyle bir durumdan bu duruma düşülmesinde ki sebep Yürüyüş Yolu’nun popülaritesi düşmesi değil, ciddi ekonomik sıkıntı ve buna paralel yüksek kira ve artışları olarak gösterilebilir.

KİRALAR YENİDEN REVİZE EDİLMELİ…

Bu şartlarda, Yürüyüş Yolu üzerinde aylık kiraları çok yüksek olan bu iş yerleri uzun süre boş kalacakmış gibi duruyor. Bu durumda da iş yeri sahipleri boş duran her ay için kardan zarar ediyorlar. Ya bu şekilde iş yeri sahipleri direnecek veya aylık kiralarında revize yapacak. Aldığımız bilgilere göre de, bu krizi gören Yürüyüş Yolu üzerindeki iş yeri sahipleri kademeli şekilde kiraları indirmeye başladılar bile. Buna rağmen bile hala kiracı bulmakta sıkıntı yaşıyorlar.

YÜRÜYÜŞ YOLU ÜZERİNDEKİ BAZI KİRALIKLAR…

Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

SATILIK BAŞİSKELE YUVACIK VİLLA

EN SON HABERLER

FACEBOOK Takip Edin

HAVA DURUMU


sonuclist
DOLAR 3,6188
EURO 4,2452
BIST 104.137
ALTIN 148,5354
© 2014 Murat HAMZAOĞLU Tüm Hakları Saklıdır .
Yandex.Metrica
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle