Hoşgeldiniz  

Eylem Büyük “Kocaeli Emlakçılar Odası’na 2016 Teşekkürü..!

Eylem Büyük | 29 Aralık 2016 | Eylem Büyük, Genel, Manşet, Manşet Üst

25 Aralık 2015 Kocaeli Emlakçılar Odası Kurulma yetkisinin alınmasının üstünden tam 1 yıl, seçme ve

seçilme hakkı ile yapılan oylama sonucu resmen başkan olduklarının üstündense tam 4 ay geçti.

Yeniydiler.
Belki tecrübesizlerdi.
Lakin kadro herkesinde bildiği gibi bu yola yıllarını vermiş, yıllarca piyasada kalarak isim yapmış, bu işe canı gönülden sarılan insanlar olunca haklı olarak beklenti yüksek olmuştu.

Sanırım bu yüzden onları eleştirilerimizle biraz üzdük. Sürç-i lisan ettiysek affola..

Nitekim koca 1 yılı arkamızda bırakıp yepyeni bir sayfaya geçerken Kocaeli Emlakçılar Odasına ve ekibine teşekkür etmeden yılı kapatmak istemedim.

Nitekim önümüzdeki yıl her hafta yan yana olacağız ..

2016 TEŞEKKÜR LİSTESİ…

 • İlimizde bazı gazeteci arkadaşlarımız da dahil olmak üzere merak edenlere karşılık, seçimlerin önemini kendi bakış açıları ile anlattıkları için..
 • Yıllardır ilimizde var olan STK derneğinin oda olamayışını(!) ve kendi yaptıkları azimli çalışmalar sonucunda bir oda nasıl kuruluru…! anlattıkları için..
 • Mesleğimizi daha ileriye taşımak adına (ki hemen yanlış anlamayın geri kalmış değiliz) kurdukları Eğitim Komisyonu, Arge Komisyonu, Expertiz ve Bilirkişi Komisyonu, Yüksek İstişare Komisyonu, Disiplin Komisyonu, İlçe Temsilcileri Komisyonu, Kadın Emlakçılar Komisyonu, Sosyal işler ve Yardımlaşma Komisyonu, Basın ve Tanıtım Komisyonu ve 2017 de oluşabilecek bilumum komisyonlar için…
 • Seçim süresi boyunca kendileri ile canla başla çalışmış ve başkan vekili olarak göreve gelmiş olan Sayın Abdurrahman Yazıcı’nın istifası hakkında detay bilgi vermeseler bile önce gönül kırgınlığından dem vurup sonra sevgi ve saygılarını ilettikleri için..
 • STK’nın açılımından bahsederek, var olan dernekleri (GİMEDER, DÜM-DER , AH-DER, VAH-DER) hatırlatıp, sivil toplumları ezmedikleri ve geldikleri yerleri unutmadıkları için…(!)
 • Oda sicil numaralı, fotoğraflı, ünvanlı kimlik kartları hazırlayarak bize bir kat daha değer verdikleri ve yeni kimliklerimiz için.. (Kemder böyle bir çalışma yapmış ve bu kartları basmış olabilir. Telaş etmeyin bunlar 2017 model ve çipli )
 • Portföy paylaşımı yapmayan firmalara haddini bildiren köşe yazıları yazarak kendilerine getirdikleri ve bu işe yeni başlamış, okulunu bitirmiş mini mini kardeşlerimizi koruyup kolladıkları için ..
 • Eleştiri yapan kişilere “O kadar konuşacağınıza gelin bir uçundan da siz tutun görelim.” “İş yardıma, desteğe gelince herkes bahane üretiyor” “Bahane üretmek kolay.” gibi yargılarla tüketici değil de üretici olarak çalışmaya teşvik ettikleri için..
 • Emlak Yönetimi bölümünü bitirerek diplomalı olan meslektaşlarımıza ( Tabi ki de okumayanlara da) gösterdikleri ilgi alaka için..
 • Başlıkları, konuları, çalışmaları, içerikleri pek konuşulmasa da, gerçekleşince herkesin görüp bileceği, yapıldıktan sonra servis edilecek olan tüm çalışmaları için ..
 • Kıbrıs oda başkanıyla bir araya gelerek, Kıbrıs’tan gayrimenkul satışı yapabilmek için bir ön görüşme yaptıkları için (Ki bu ön görüşmelere yakın komşularımızı da eklemelerini sabırsızlıkla bekliyoruz. Örneğin; Araç yolu ile 1 saat ötemizde İstanbul ve 2 saat gerimizde Bursa illerimiz gibi.)
 • Odamıza oy versin veya vermesin tüm üyelerine itina ile eşit davranan tavırları ve gelenlere yapılan teşekkürleri için..
 • Boş boş konuşanlara boşluklarını hatırlatıp, onları dolu bir hayata yönlendirdikleri için..
 •  Emekli olup ta bu mesleğe gönül vermişleri hatırladıkları için .. (bazen her emekli bu işi yapmasın deseler de siz gönül koymayın. Nitekim hedef uygun kitleye doğru şerbeti vermektir)
 • Odamıza henüz ziyarete gelmemiş bazı kendini bilmez emlak firmaları ve STK’lara karşın, reklam peşinde olduklarını bilseler bile, olgun tavırlarla konuyu göğüsleyip onlarla iletişime geçip “sağda solda konuşacağınıza gelip odamızda görev alın” mesajlarıyla odamız adına çalışmaya müsaade ettikleri için..
 • Burada siyasi fikirlerini savunsalar bile TBMM’ye giderek orada siyaset kardeşliğini gösterdikleri ve siyasi ayrım yapmadan paylaştıkları için.. (TBMM de olmanın nedenini sormayın henüz bilmiyoruz kardeşlik baki işler fani )
 • Gebze, Darıca, Dilovası, Çayırova ilçelerimizdeki meslektaşlarımız kendilerini dışlanmış hissetseler bile kalan 8 ilçeye bu duyguyu hissettirmedikleri için..
 • Takip kavramının bilakis yerinde yapılarak olacağına inandıkları ve inandırdıkları için.. Hülasa konuşmadan men ederek gerçeklere ışık tuttukları için..
 • Yetkiden 1 yıl, seçimden 4 ay sonra “Alpay’cı Ahmet’çi olmayın” diyerek birlik beraberliğe çağrı yaptıkları için..
 • Verilen sözleri 3 başlıkta 3 cümle ile açıklayarak zekamıza çok güvendikleri için..

Ve son olarak;
Anneme ve babama ve aileme, bilumum beni sevenlere, dostuma, düşmanıma, bana her zaman güvenen iş ortağım Sayın Murat Hamzaoğlu’na, avukat sananlara, sade bulanlara, görevini en iyi şekilde icra edenlere, yolu doğruluktan ayrılmayanlara, olgun olabilenlere, çocuk kalabilenlere, 2017 de başımıza geleceklere ve bu süreçte emeği geçen herkese TEŞEKKÜR EDERİM..

Ne demiş büyüklerimiz, “kimleri konuşur kimileri icraat yapar.”
Başarılı icraatlarınızın bol olduğu, yepyeni bir yıl olması temennisiyle…

2016’nın manevi avukatı Eylem Büyük

Saygılarımla…

Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

FACEBOOK Takip Edin

HAVA DURUMU


sonuclist
DOLAR 3,5715
EURO 4,0191
BIST 96.699
ALTIN 144,7364

EMLAK DANIŞMANLARI ARANIYOR

© 2014 Murat HAMZAOĞLU Tüm Hakları Saklıdır .
Yandex.Metrica
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle