Hoşgeldiniz  

Gebze OSB de GAYRİMENKULLER “DOLAR” ile satılıyor

admin | 05 Aralık 2016 | Gebze, Manşet, Manşet Üst

gebze-dolar-ile-devam

Gebze OSB de neredeyse TL ye arsa yok…

Haber : Gülender SARGIN
Kocaeli’de pek çok OSB alanı mevcut bunların içerisinde en önemlilerinden biride Gebze OSB. OSB Bölgesi içerisinde satılık ve kiralık arsa, fabrika, depo bulmanız mümkün ama ne yazık ki, “DOLARINI BOZDUR” kampanyası sanayiciyi “teğet geçmiş” çoğu dolar üzerinden…

“DOLARINI SAT” KAMPANYASI KİMİN İÇİN?

Fiyat politikasında döviz kurlarını takip etmek tabi ki normaldir lakin tüm satılık ilanlarının dolar ile verildiğini görmek şaşırtıcı. Rakamlar TL bazında yazılınca daha yüksek gözüktüğü için mi dolar tercih edilir yoksa dolar habire arttığı için mi bilinmez ama ülke gerçeğinde de “dolarını sat” kampanyası yapılırken sanayici hala dövizi tercih etmesi yorumunu siz okuyucularımıza bırakıyoruz.

KAMPANYA GEBZE’YE UĞRAMAMIŞ

Gebze OSB de arsa metrekare fiyatları 250 dolardan başlıyor ve 750 Dolar ve Euro ya kadar yükseliyor.  İlan sitelerinden araştırmalar sonucu Gebze OSB de 20-30 civarında ilan buluyorsunuz, bölgeye gittiğinizde ise sayı daha da artıyor. Fiyatlandırma politikası ise tamamen dövüz kuru üzerinden yapılıyor. Görünen o ki, Gebze’ye “dövizini sat” kampanyası hala uğramamış..!

SANAYİCİ YİNE ZENGİN, FAKİR YİNE FAKİR

Aslında sadece Gebze’de sanayi alanlar döviz üzerinde satışı yapılıyor demek haksızlık olur. Tüm ülkede sanayi alanların bir çoğu döviz üzerinden yapılamaya devam ediyor. Demek oluyor ki, kampanya yine alt gelirli vatandaşın 100 $ veya 1.000 $ bozdurmasıyla tamamlanacak. Sanayici yine zengin, fakir yine fakir..!

 

Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

FACEBOOK Takip Edin

HAVA DURUMU


sonuclist
DOLAR 3,5996
EURO 4,0267
BIST 95.147
ALTIN 145,1478

EMLAK DANIŞMANLARI ARANIYOR

© 2014 Murat HAMZAOĞLU Tüm Hakları Saklıdır .
Yandex.Metrica
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle