Hoşgeldiniz  

Gelin “KOCAELİ KENTSEL DÖNÜŞÜM KURULTAYI” Yapalım

admin | 28 Ekim 2016 | Genel, Kentsel Dönüşüm, Manşet, Manşet Üst

kocaeli-kentsel-donusum-kurultayi-site

“KOCAELİ KENTSEL DÖNÜŞÜM KURULTAYI”

 

Kulağa hoş geliyor değil mi? 99 depreminden sonra 4.000 hasarlı bina tespit edildi. Ne kadar acıdır ki, hala insanlar bu evlerde oturmaya devam ediyor. Herkes konuşuyor ama kimse bir şey yapmıyor. Hemde “Kentsel Dönüşüm” yasası çıkmışken. Gelin “Kocaeli Kentsel Dönüşüm Kurultayı” yapalım. Kimlerle mi?

BÜYÜKŞEHİR VE İLÇE BELEDİYELER

Büyük kadrolara sahip olan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve yine konularında uzmanlaşmış ilçe belediye başkan ve yöneticilerin kendi bölgelerindeki “Kentsel Dönüşüm” adı altında gelinen noktayı kamuoyuyla paylaşarak daha iyi yerlere gelmek için neler yapılabilir sorusuna cevap aranabilir.

İNŞAAT SEKTÖRÜ

Bu kentin çok büyük inşaat firmaları var ama bir şekilde elleri kolları bağlı oturuyorlar. Böyle bir toplantıda, iç içe yaşamaya alıştığımız hasarlı binaların, biran önce nasıl yıkılıp yerlerine yeni ve yaşanır alanlar yaratabileceklerini böyle bir platformda kim dinlemek istemez ki?

GAYRİMENKUL FİRMALARI

Hiç kimsenin dikkate almadığı ama bu sektörün kalbi olan gayrimenkul firmalarını da dinlemek ve çözümlerini dikkate almak gerekmiyor mu? Yaklaşık 1.000 yaklaşan kayıtlı emlakçıların birliği olan Kocaeli Emlakçılar Odası’nın da olduğu bu kurultay sizce doğru olmaz mı?

MİMARLAR VE MÜHENDİSLER

Kentsel dönüşümü uygalanmasında başrolü oynayanlardan biri de mimar ve mühndisler. Bu kentin yetişdirdiği o kadar uzman mimar ve mühendislerimiz var ki, onların da yapılması planlanan “Kocaeli Kentsel Dönüşüm Kurultayı” toplantılarındaki çözümleri şimdiden bir çok insan merak etmiyor mu?

BU KURULTAYI YAPALIM

İnanın bu kentin güzelleşmesi ve daha yaşanır, sağlıklı ve güvenilir alanları yaratmak hepimizin elinde. Herkes hasarlı binalardan şikayetçi. Çözüm olarak herkes topu başkalarına atıyor. Gelin bunun çözümünü el birliğiyle başlatalım. Bu kent ne saçma kurultaylar gördü ama en çok ihtiyaç duyduğumuz “Kentsel Dönüşüm” için yapmayalım.

HABER: Murat Hamzaoğlu

 

 

Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

Gelin “KOCAELİ KENTSEL DÖNÜŞÜM KURULTAYI” Yapalım için 1 yorum

  1. VELİ dedi ki:

    Bu bolge ulusal cıkarlara uygun sekılde degerlendırılmelı bence ..marmaranın kalbı sayılacak bır yer dır ..SAKARYA NEHRI .SAPANCA GOLU .KORFEZ VE TUM BOLGENIN ..IHTIYACINA UYGUN IHRACAT .ITHALATAINA UYGUN PRAJE LERE CEVAP VERECEK SEKILDE SEKILLENMESI GEREKIR
    VS

EN SON HABERLER

FACEBOOK Takip Edin

HAVA DURUMU


sonuclist
DOLAR 3,5784
EURO 4,0113
BIST 95.147
ALTIN 144,5362

EMLAK DANIŞMANLARI ARANIYOR

© 2014 Murat HAMZAOĞLU Tüm Hakları Saklıdır .
Yandex.Metrica
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle