Hoşgeldiniz  

“ESNAFIN SORUNLARINI ÇÖZDÜK”

admin | 21 Şubat 2017 | Gölcük, Gölcük Belediyesi, Kentsel Dönüşüm, Manşet, Manşet Üst

ELLİBEŞ: “Sanayi esnafının sorunlarını çözdük”

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Basın Mensuplarına yönelik Kentsel Dönüşüm ile ilgili bilgilendirme toplantısı düzenledi. Toplantıda Gölcük Belediyesi Genel Koordinatörü Nihat Abiş, Gölcük Belediye Başkan Yardımcıları İbrahim Tektaş, Kemal Kahraman, Levent Değirmenci Esnaf Odası Başkanı Necmi Kocaman, Esnaf Kefalet Kooferatifi Başkanı Musa Mısırlıoğlu hazır bulundu.

% 25 PEŞİNAT

Başkan Ellibeş, Bakanlığımızla yaptığımız görüşmeler neticesinde esnaflarımız indirimli dükkan fiyatları üzerinden, asgari olarak %25’i peşin verileceği, geri kalan miktarı da 18 ay sonrası dükkan tesliminde tapular mal sahiplerine verilecektir. Bu şartlar altında bir ödeme planı uygun görüldü. Esnafımızın beklentisi ve talepleri de bu yöndeydi, bu beklentileri yerine getirilmiş oldu. Şubat ayı sonuna kadar dosyaların tamamlanmasını ve başvuruların yapılmasını esnaflarımızdan talep ediyoruz.

SON TARİH MART 15

Mart ayının 15’ine kadar, en geç Mart ayı sonuna kadar da esnaflarımız paraların peşinatlarını %25 ‘ini yatıracak ve bizlerde dükkanlarının ayrımını yapmış olacağız. Tapuyu verdiğimiz tarihte de geri kalan paraların ödemesi yapılacak. Bu arada da hiçbir ara ödeme almayacağız. Yani esnaflarımız bir kira veya taksit ödemesi yapmayacaklar ifadesinde bulundu.

ESNAFA 150 BİN KREDİ

Alacakları dükkanlara peşin ödeme yapamayacak esnaflarımız için Esnaf Kefalet kooperatifince 150 bin TL.ye kadar kredi kolaylığı sağlandı. Mevcut Sanayi Çarşısındaki mülk sahibi esnaflarımıza birebir dükkan verdik. Yani buradaki dükkanlarını, yeni yapacağımız yerde hiçbir fiyat farkı istemeden, dükkanlarına ek olarak yapılan asma katlarından da ek bir ücret talep etmeden transfer ettik.

KURASIZ DÜKKAN ALMA HAKKI…

Bu anlayış içerisinde mülk sahibi 81 esnafımızın geçişleri yapıldı. Bir yıldan fazla kiracı konumunda olan, bunu belgeleyen her bir esnafa da kurasız bir şekilde bir dükkan alma hakkı sağlandı. Bu kapsamda da 42 tane esnafımız dükkan alma talebinde bulundu. Sanayi çarşısı dışında faaliyetini sürdüren sanayi esnafımızın da yeni sanayi sitesine geçiş hakkını sağladık. Bunlardan da 81 tane esnafımız başvurusunu yaptı. Dedi.

Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

FACEBOOK Takip Edin

HAVA DURUMU


sonuclist
DOLAR 3,5784
EURO 4,0113
BIST 95.147
ALTIN 144,5362

EMLAK DANIŞMANLARI ARANIYOR

© 2014 Murat HAMZAOĞLU Tüm Hakları Saklıdır .
Yandex.Metrica
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle