Hoşgeldiniz  

GÜNEŞ BALÇIKLA SIVANMAZ…(Eylem BÜYÜK)

Eylem Büyük | 05 Ekim 2016 | Eylem Büyük, Manşet, Manşet Üst

gunes-balcikla-sivanmaz

GÜNEŞ BALÇIKLA SIVANMAZ…

Seçimler biteli ve Kocaeli Emlakçılar Odası kurulalı tam 1 ay oldu. Kaybettiği düşünülen Alpay Hacıoğlu ve ekibi hayatlarını mütevazi bir biçimde idame ettirmeye devam ederken, Kazanan, başkan seçilen Sayın Ahmet Pekin ve değerli ekibinde bazı değişimler olmaya başladı.
Mesela;
Oda seçimlerinde Ahmet Pekin’in yanında olan, uzun yıllar Kiaport Gayrimenkul’de görev alan arkadaşımız Seçil Yeşil Hanım çiçeği burnunda bir firma sahibi olarak yeniden aramıza katıldı. Başarılar dileriz.
Oda kurulum aşamasında büyük emekler harcayan Abdurrahman Yazıcı istifa ederek herkesi şaşırttı.
Sayın Ahmet Pekin, mazbatasını alarak, soluğu Ankara’da aldı. Odaya gelen tebrikler hediyeler, ziyaretler derken bu yoğun tempoyu 26 gün sonra “Emlakçılar Odası Özdağ’a Emanet” diyerek Özbekistan’a bir kültür turu ile kendini ödüllendirdi.
PEKİ BU ARADA NELER Mİ OLDU ..
Mesela güler yüzlü, sempatik tavırları ile gönüllere taht kuran Sayın Hakan Sin, Kocaeli Emlakçılar Odasına basın danışmanlığı yapması gerekirken BASIN AVUKATI olmaya karar verdi. Eleştirilere kapalı tavrını yazılarında yansıtmasını anlıyorum. Lakin anlamadığım kendisinin odada ki asıl görevinin ne olduğu veya bu tavırlar sergileyerek, asıl ne yapmak istediği ?
Yorumlarında tartışır halleri, yazılarında Kemder – Alpay Hacıoğlu ve onu destekleyenlere laf dokundurmaları ve yine yazısında “neyse konumuz bu değil” diyerek kendisi ile tezat oluşu ayrıca değerlendirilmesi gereken başlıklardır.
Gündemi ve güncel olayları sıkı takip eden biri olarak; “Emlakçılar Odasında Çok Güzel Şeyler Oluyor” yazısında kendisinin büyümesine vesile olan ancak ismini vermekten kaçındığı abisinin, Sayın Murat Hamzaoğlu olduğu izlenimini uyandırdı bunu anlıyorum.
Fakat bahsettiği abisine alenen “beni niye desteklemedin” diyebilmesi taktir edilecek bir cesaret diye düşünüyorum. Nitekim açıkça taraf olmasını istemek KEO gibi resmi bir kurumun Basın Danışmanı için fazla bir hareket olurdu. Keza kast ettiği kişiyi bizler yanlış anladıysak, daha cesur bir üslup kullanmasını ve kimseleri zan altında bırakmamasını rica ederiz.
Nitekim Kocaeli Emlakçılar Odası Basın Danışmanının görevi, bizi eleştirmek değil, tam tersi bizden gelen eleştirilere açık olmak, yıkıcı değil yapıcı olmak, oda için yapılacak haberleri basına yaymak, meslek ile ilgili konularda alakadar olmak, daha da önemlisi bunları yaparken tarafsız, yansız ve yorumsuz olmaktır. Bunlara özen gösterilmesi, eleştirilere açık olunması, kast edilen kişilerin daha açık ifade edilerek kimsenin itibarsızlaştırılmaması kanaatindeyim.
AVUKAT OLDUĞUMU DÜŞÜNECEKLER İÇİNSE;
Ben Eylem Büyük..
Kocaeli Emlak firması ile 8 yıldır emlak hayatının tam içinde,
Edirne Meslek Yüksek Okulu Radyo ve Televizyon Yayıncılığı bölümünden mezun,
Anadolu Üniversitesi Emlak Yönetimi bölümüne kayıt yaptırmış,
Emlak Sertifikası bulunan,
1996 yılı itibari ile iş hayatına adım atmış biri olarak
sizi ve mesleğim için en iyiyi eleştirme hakkına sahip bir bireyim.
Saygılarımla…

Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

FACEBOOK Takip Edin

HAVA DURUMU


sonuclist
DOLAR 3,5784
EURO 4,0113
BIST 95.147
ALTIN 144,5362

EMLAK DANIŞMANLARI ARANIYOR

© 2014 Murat HAMZAOĞLU Tüm Hakları Saklıdır .
Yandex.Metrica
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle