Hoşgeldiniz  

Hacı Ali Taylan’ın “Günübirlik Ev” Sorununa Çözüm…

admin | 20 Ekim 2016 | Manşet, Manşet Üst

 

haci

“Günübirlik evler” sorununa çözüm önerisi TAYLAN’dan

Gündemi meşgul eden günübirlik ev sorunu için Ankara Tüm Emlakçılar Meslek Esnaf Odası Başkanı Hacı Ali Taylan’ın Hürriyet Gazetesi’ne verdiği özel röportajda önemli bir çözüm önerdi. “İNTERNET İLANLARI”

İNTERNET İLANLARINA SINIR

Başkan Hacı Ali Taylan’ın önerisi, günübirlik ilanların neredeyse tamamı internet üzerinde pazarlanıyor. Bu pazarı kontrol altına alınır veya tamamen kaldırılırsa sorunun aşamalı olarak çözülebileceğini ima etti. Bu öneri oldukça dikkat çekici. Elini kolunu sallayan herkes bu tür emlak sitelerine ilan verebiliyor!

WWW.SAHIBINDEN.COM DA SADECE 14.000 İLAN VAR

Türkiye’nin en büyük emlak ilan portalı olan www.sahibinden.com da sadece “Günlük Kiralık Ev” ilan sayısı 14.000 civarında. Bunların kaçı kontrol altında? Kaçı gerçekten ismini doğru vermiş? Kaçı kayıt dışı? sorularına cevap bu tür emlak ilan portalları vermeli.

ÖNERİ OLDUKÇA MANTIKLI

ATEM Başkanı Hacı Ali Taylan’ın önerisi oldukça önemli. Bu öneri ne kadar  ciddiye alınır bilemiyoruz ama “Günlük Kiralık Ev” sorununu kayıt altına almanın en büyük adımlardan biri bu olacaktır. Taylan’ın önerisini mutlaka ciddiye alınması gerekiyor.


HÜRRİYET GAZETESİ’NİN HABERİ…

ATEM Başkanı Hacı Ali Taylan, şunları söyledi:

BÜYÜK SIKINTI, BİR KANGREN

“Günübirlik kiralık evler büyük sıkıntı, bir kangren. Denetim yapılması konusunda ilgili bakanlıklarımızı ve kurumları uzun zamandır bilgilendiriyoruz. Bir ticari faaliyet yapıyorlar. Ticari anlamda Maliye Bakanlığı’nın, güvenlik açısından İçişleri Bakanlığı’nın konusu. Günübirlik kiralık ev işi yapanların birçoğu emlakçı bile olmadığından ciddi bir kayıt dışı ekonomi söz konusu.

KİMLİK BİLGİLENDİRME SİSTEMİ YOK

Şu an en önemli konu güvenlik zaafiyeti. Hem terör olaylarında hem de ahlak dışı konularda sıkıntılar yaşandığını biliyoruz, duyuyoruz. Günübirlik kiralık evler, Türkiye genelinde başıboş faaliyet gösteriyor. Kimlik bilgilendirme sistemi yok. Kiraya verildiğinde kesinlikle bildirim şartı olması gerekiyor. Muhtar ve en yakındaki karakollar bilgilendirilmeli. Bir düzenleme yapılması lazım.

İNSANLAR İNTERNETTEN ULAŞIYOR

Bu konuda Ankara, İstanbul ve sahil kesimlerine göre günübirlik evlerin yoğun olduğu bir yer değil. Tabii elimizde envanter olmadığı için rakam vermek zor. İnternet siteleriyle ilgili belli yaptırımlar uygulanmalı. İnsanlar, bu evlere internetten ulaşıyor. Kayıt altına almak çok kolay. İnternet siteleri, ilan vermek için kaydını yaptıranlardan belli belgeler istediğinde zaten herşey kayıt altına girmiş olur.”

“GÜNÜBİRLİK KANGREN”BAŞLIKLI  HÜRRİYET GAZETESİ HABERİNİN TAMAMI…

hurriyet

 

Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

FACEBOOK Takip Edin

HAVA DURUMU


sonuclist
DOLAR 3,5784
EURO 4,0117
BIST 95.147
ALTIN 144,5339

EMLAK DANIŞMANLARI ARANIYOR

© 2014 Murat HAMZAOĞLU Tüm Hakları Saklıdır .
Yandex.Metrica
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle