Hoşgeldiniz  

HASAR GÖREN BİNALAR GÜNCELLENİYOR

admin | 27 Ocak 2017 | İzmit Belediyesi, Manşet, Manşet Üst

Depremde Hasar Gören Yapıların Güncellemesi Yapılıyor

İzmit Belediyesi tarafından şehirdeki hasarlı binaların tespit çalışmaları devam ediyor.İmar ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışma ile şehirdeki hasarlı yapılar tek tek tespit edilip kayıt altına alınıyor.

İzmit Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü Zemin Araştırma Birimi yetkililer yapılan çalışmanın 17 Ağustos 1999 Gölcük ve 12 Kasım 1999 Düzce depremlerinde hasar gören yapıları kapsadığını belirterek

EN SON 2012 YILINDA YAPILDI

İzmit Belediyesi sınırları içerisindeki tüm mahalleler tek tek incelenerek ağır ve orta hasarlı binalar tespit ediliyor. Gölcük ve Düzce depremlerinde hasarlı hale gelen yapıların son durumuyla ilgili 2012 yılında tamamlanan incelemenin ardından yeniden bir araştırma başlatıldı.

YENİLERİ YAPILMIŞ

Yapılan  incelemelerde depremde hasar gören binalardan bir kısmının yıkılarak yerine yeni binalar yapıldığını tespit edildi. Söz konusu binaların son durumlarını gösteren verilerin elde edilmesi için mahalle bazındaki incelemeye yeniden başlandı

SON DURUM GÜNCELLENECEK

Erenler, 28 Haziran, Bekirdere, Tepeköy, Tavşantepe, Gündoğdu, Yeşilova mahallelerinde tamamlandı. Fatih, Çayırköy, Akçakoca, Alikahya Atatürk, ve Gültepe mahallelerindeki tespit çalışmaları devam ediyor. Yapılan çalışma ile depremde hasar gören yapıların da son durumu güncellenmiş olacak.

Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

FACEBOOK Takip Edin

HAVA DURUMU


sonuclist
DOLAR 3,5784
EURO 4,0113
BIST 95.147
ALTIN 144,5362

EMLAK DANIŞMANLARI ARANIYOR

© 2014 Murat HAMZAOĞLU Tüm Hakları Saklıdır .
Yandex.Metrica
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle