Hoşgeldiniz  

Hüseyin Ayaz, Bu işi Biliyor…! Murat Hamzaoğlu Köşe Yazısı

Murat Hamzaoğlu | 23 Mayıs 2016 | Başiskele, Manşet, Murat Hamzaoğlu

bu-isi-biliyor-murat-kose

HÜSEYİN AYAZ, BU İŞİ BİLİYOR..!

Son yıllarda insanlar konutlarını seçerken okullara büyük önem vermeye başladı. Özellikle lüks konutlarda oturanlar bu tercihi çok daha fazla yapmaktalar. Bunun örneğini şöyle verebilirim; “Oğlum TED Koleji’nde başlayacak, o bölgede neyi tavsiye edersiniz” veya başka bir talep; “Doğa Koleji civarında ev arıyoruz”
Merkezde ve son on beş yıldır emlakçılık yapıyorum, son yıllarda bu tür taleplerle o kadar çok sık karşılaşıyorum ki,inanamazsınız!
Bu nedenlerden dolayı, konut seçme kriterli değişti. Diğer il ve ilçelerde bilemem ama bu işi en iyi kullananlardan biri de, seversin, sevmesin! Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz…
“Başiskele’yi 7 yıldızlı ilçe yapacağım” dediğinde kimse inanmadı. Başiskele’nin neyi vardı ki? Son iki, üç yıldır en çok tercih edilen ilçe oldu. Tabi, ben hep konut sektörü için söylüyorum. Siyasetten ve başka şeyden anlamam!
Geçtiğimiz hafta bir haber okudum.
“Amerikan Koleji’nin Türkiye’deki isim hakkını elinde tutan iş adamı ve eğitimci Hamit Çil ile yöneticileri, Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz ve İlçe Kaymakamı Ali Partal tarafından Başiskele’de ağırlandı.”
İsteyen istediğini desin ama “Hüseyin Ayaz bu işi biliyor”
İşi çözmüş, “7 Yıldızlı Kent” olma yolunda bu tür yatırımlara destek veriyor. Bir bakın TED Koleji bile Yuvacık’a büyük katkı sağladı. TED ve etrafı lüks konutlarla doldu ve hala da bu krizde konut projeleri ardı ardına başlıyor veya başlamak üzere.
Şimdi de “Amerikan Koleji” için seferber oldular. Bu haberin çıkması bile konut sektörünü hareketlendirdi. “Amerikan Koleji” Nereye yapılacak bilemiyorum ama her nereye yapılacaksa, aramızda kalsın oraya yatırım yapın. İşin şakası bir yana ama bundan sonra gerçekten böyle. Modern, kaliteli özel eğitim kurumları konut tercihlerini tetikleyecektir. Başkan Hüseyin Ayaz’ı “7 Yıldızlı Kent” stratejileri için büyük önem taşıyan eğitim kurumlarını taşımasından dolayı tebrik ederim.
Sonra bana kızıyorlar…!
“Bir gün herkes Başiskeleli olacak” diye haber yaptığımda. Hem de son altı yıldır Kartepe İlçesi’nde oturan biri olarak. Hatta ve hatta bunu sitem eden Kartepe yöneticilerin sitemlerine karşın…! Ama inat ettim onlara rağmen, çok sevdiğim “3 Yıldızlı Kent” Kartepe’den ayrılmayacağım…

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

FACEBOOK Takip Edin

HAVA DURUMU


sonuclist
DOLAR 3,5784
EURO 4,0113
BIST 95.147
ALTIN 144,5362

EMLAK DANIŞMANLARI ARANIYOR

© 2014 Murat HAMZAOĞLU Tüm Hakları Saklıdır .
Yandex.Metrica
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle