Hoşgeldiniz  

İcradan Plajyolu’nda çok değeli arsa satılık

admin | 11 Ekim 2016 | İcra, Manşet, Manşet Üst

palj-yolu-icra-site

İcradan Plajyolu’nda çok değeli arsa satılık

İzmit Plajyolu Şirintepe mevkinde çok değerli arsa Kocaeli 7. İcra Dairesi tarafından satılığa çıkarıldı. 02 Aralık 2016 günü 14:30 – 14:40 arasında satışa çıkacak arsa 8112 m² olup belirlenen satış fiyatı  4.461.600 TL

KONUT İMARLI, 3 KAT MÜSADELİ

2 Aralık 2016 günü satışa çıkacak olan Plajyolu’ndaki arsa % 40  konut imarlı ve 3 kat müsadesi mevcuttur. Satılığa çıkarılan arsanın da ful deniz manzarası olduğunu da belirtmek isteriz. Bölgede böyle büyük metrekarelerde arsaların kalmadığından dolayı satışa çıkan arsa büyük ilgi görmesi bekleniyor.

FİYATI ÇOK UCUZ…

Bölgenin diğer arsa emsal değerlerine bakıldığında, bu arsanın fiyatı ucuz kaldığını söyleyebiliriz. 8.112 m² olan arsanın m² fiyatı da 550 TL. Şu anda o bölgede telafuz edilen m² birim fiyatları 800 TL olduğunu düşünecek olursak, bu arsa oldukça ucuz satışa çıkmış görülüyor.

% 50 DAHA DÜŞERSE DE…

İcra dairesi tarafından satılığa çıkarılan arsa, belirtilen rakama satılmazsa, % 50 daha düşüğe satıldığını da varsayacak olursak m² birim fiyatı da 300 TL’ye kadar düşecektir. Bu fiyatlara İzmit sınırları içinde bırakın arsayı, tarla vasıflı arsa bulmanız bile neredeyse imkansızdır.

palj-yolu-icra-kucuk

İLAN METNİ

T.C.
KOCAELİ 7. İCRA DAİRESİ 2014/9478 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmazın Özellikleri : Kocaeli İli, İzmit İlçesi, Yenimahalle Mah., 2810 Ada No, 2 Parsel No, 8.112,00m2 yüzölçümlü,Tam hisseli Arsa niteliğindeki taşınmaz. Bilirkişi raporuna göre; kıymet takdiri istenen taşınmaz İzmit (Saraybahçe) Belediyesi yerleşim olarak Şirintepe Mahallesi sınırları içinde kalmaktadır. D-100 karayolunun ve plaj yolunun güneyinde, Doğançay sokağın doğusunda, yerinde açılmamış gülseren sokağın ve D.D.Y.’nun kuzeyinde, ceviz sokağın ve açık halı futbol sahasının batısında kalmaktadır. Parsel üzerinde kıymete tesir edecek sanat yapısına rastlanmamış olup, şuyulandırma görmüş D.O.P düzenleme ortaklık payı kesilmiş imar parselleridir. Tapoğrafik olarak yer yer az eğimli bir zemine sahiptir. Tapu kaydında vasfı arsadır.
İmar Durumu : Bilirkişi raporuna göre; İlgili belediyesinden alınan 23-01-2015 tarih 1454 sayılı imar durumunda 3 nolu parsel min. derinlik şartlarının sağlanmadığından 2 nolu parselle tevhit edilmesi gerektiği, ayrık nizam 3 kat, tabanda arsa alanının %40’ı kadar inşaata müsait olduğu bildirilmiştir.
Kıymeti : 4.461.600,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Diğer irtifak hakkı folyesinde gösterilen 46,07m2’lik kısmında Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin lehine su isale hattı için daimi irtifak hakkı vardır şerhi bulunmaktadır.(18/12//2014 tarih, 26806 yevmiye) – İrtifak hakkı ile satılacaktır.
1. Satış Günü : 02/12/2016 günü 14:30 – 14:40 arası
2. Satış Günü : 29/12/2016 günü 14:30 – 14:40 arası
Satış Yeri : Karabaş Mah.Hafız Binbaşı Caddesi Kocaeli Adliyesi 7.İcra Müdürlüğü İZMİT/KOCAELİ
———————————————————————————————————————–
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Bu satış ilanı tapuda kayıtlı ilglilere tebliğe çıkartılmış olup, bila dönmesi halinde İİK’nun 127 md gereğince tebligat yerine geçer.
7-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/9478 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.23/09/2016
Nurcan KÖSE
İcra Müdür Yardımcısı
181993

Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

FACEBOOK Takip Edin

HAVA DURUMU


sonuclist
DOLAR 3,5784
EURO 4,0113
BIST 95.147
ALTIN 144,5362

EMLAK DANIŞMANLARI ARANIYOR

© 2014 Murat HAMZAOĞLU Tüm Hakları Saklıdır .
Yandex.Metrica
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle