Hoşgeldiniz  

CADDE “STOP” EDECEK…

admin | 21 Şubat 2017 | Manşet, Manşet Üst, Son Dakika

İnönü Caddesi “STOP” edecek..!

Eskiler bilir, ticaretin kalbi iki caddede atardı. Birincisi Fethiye Caddesi, ikincisi de İnönü Caddesi. Şimdi her ikisi de kuru kalabalık. Birincisinde “VOLTA” atanlar. İkincisiyse, toplu taşıma araçlarına binmek için uğraşanlar. Ticaret mi? “CAN ÇEKİŞİYOR”

İNÖNÜ HER GEÇEN GÜN ERİYOR…

Böyle bir vurdumduymazlık var mı? Yılların ticari caddeyi her geçen gün eriterek, tüketiyorlar! Satılık iş yerlerinin her gün değer kaybettiği, kiralık dükkanların her gün daha da çok piyasaya düşmeleri, durumun ne kadar vahim olduğunun göstergesi değil mi? İnönü Caddesi üzerinde kaç istikralı ticarete yapan iş yeri var? Üç-beş..!

ÇOCUK PARKI VE YENİ TURAN’IN KALABALIĞI

Bu cadde üzerinde iki nokta kalabalık. Biri Çocuk Parkı Durakları’ndan evlerine yetişmek için bekleyen veya bu duraklarda inip Yürüyüş Yolu, İstiklal Caddesi’ne inen kalabalık. Birde Yeni Turan Durağı önünde ki akşam saatlerinde ki kalabalık. Ama hiç biri bu caddeyi ticarette kullanmıyorlar. Sadece “DURAK” olarak kullanılıyor.

“BU CADDEDEN BİR ŞEY OLMAZ” DİYORLAR…

İnönü Caddesi’nin ticari değeri bitmesi üzerine çok haber yapıldı. Ne İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, ne de Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu bu caddeyi kalkındırmak için harekete geçiyorlar. Anladığımız kadarıyla onlarda bu caddeden umudunu kesmişler. “BU CADDEDEN BİR ŞEY OLMAZA” diyorlar ama unutmasınlar ki, bu caddeyi bu hale onlar getirdi..!

HAL BÖYLEYSE ESNAF “SAZI ELİNE ALMALI”

Caddenin bu değer kaybı en çok burada iş yapmaya çalışan esnafı zarara uğratıyor. Bir de cadde üzerindeki iş yeri sahiplerini. Hal böyle olunca esnaf ve iş yeri sahipleri, “Sazı Eline Almalı” ve bir an önce çalışmaya başlamalı. Unutmayalım ki, “Ağlamayan bebeğe emzik vermezler” Dernek mi kurulur, biri gurup mu oluşturulur bilemiyorum ama bir şey yapılmazsa, İnönü caddesi “STOP” edecek

Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

FACEBOOK Takip Edin

HAVA DURUMU


sonuclist
DOLAR 3,5831
EURO 4,0123
BIST 95.147
ALTIN 144,4531

EMLAK DANIŞMANLARI ARANIYOR

© 2014 Murat HAMZAOĞLU Tüm Hakları Saklıdır .
Yandex.Metrica
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle