Hoşgeldiniz  

TARİHE SAHİP ÇIKILIYOR…

admin | 11 Şubat 2017 | İzmit Belediyesi, Manşet, Manşet Üst

1.200.000 TL’lik bina restore ediliyor

İzmit’in tarihine sahip çıkmayı kendine görev kabul eden İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, belediye tarafından 900 bin lirası nakit, 307 bin lirası da yapı karşılığı istimlak edilen binayı inceledi.

NEVZAT DOĞAN İNCELEDİ

Cedit Mahallesi Baç Mevkiinde yıkılmaya yüz tutmuş tarihi bina, İzmit Belediyesi tarafından 900 bin lirası nakit, 307 bin liralısı da yapı karşılığı istimlak edildi. İstimlak edilen tarihi yapının restorasyonun içinde de geçtiğimiz günlerde ihale yapılmıştı. Yaklaşık 562 bin liraya mal olacak restorasyon çalışması başladı. İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, bölgeye giderek restorasyon çalışmalarını inceledi.

YOK OLMAYA YÜZ TUTMUŞTU

Restorasyon çalışmaları hızla süren, 1 adet bodrum kat, 2 adet normal kat, 1 adette cihannüma katından oluşan 287,2 metrekarelik tarihi binada incelemelerde bulunan Başkan Doğan, yıkılmaya, yok olmaya yüz tutmuş bir binayı daha İzmit tarihine kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek “bir tarihi binamızı daha restore edip, yaşatıyoruz. Baç bölgemizde bu bina yıllardır bakım bekliyordu.

BİNA, YIL SONU TAMAMLANACAK

Yapı özel şahıslara ait olduğu için çok fazla bir şey yapılamıyordu. Belediye başkanı olarak birkaç kez yapı sahipleriyle görüşmeme, destek vermeme rağmen bir türlü buranın restorasyonunu sağlayamamıştık. Sonunda oturduk, anlaştık ve satın aldık. Şuanda burası İzmit Belediyesi’nin bir mülkü ve biz hızla restorasyonuna başladık. Restorasyonun tamamlanmasıyla binayı, yine sosyal belediyecilik çalışmalarımız kapsamında halkımızın hizmetine sunacağız. Çalışmayı yıl sonuna kadar tamamlamak istiyoruz” dedi.

Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

FACEBOOK Takip Edin

HAVA DURUMU


sonuclist
DOLAR 3,5784
EURO 4,0113
BIST 95.147
ALTIN 144,5362

EMLAK DANIŞMANLARI ARANIYOR

© 2014 Murat HAMZAOĞLU Tüm Hakları Saklıdır .
Yandex.Metrica
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle