Hoşgeldiniz  

KABAOĞLU ÜÇTEPELER YENİ TAPULAR DAĞITILDI

admin | 07 Mart 2017 | İzmit Belediyesi, Manşet, Manşet Üst

Yeni tapular dağıtıldı…

İzmit Belediyesi tarafından Kabaoğlu Üçtepeler’de 115 hektarlık alanda gerçekleştirilen şuyulandırma sonucunda hak sahiplerine yeni tapuları İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan tarafından teslim edildi.

Kabaoğlu Mahallesi Üçtepeler bölgesindeki 115 hektarlık alanda gerçekleştirilen şuyulandırma sonucunda 1 adet ortaokul, 2 adet ilkokul, 1 adet pazar alanı, 2 adet ibadet yeri, 39 adet park yeri, 1 adet sosyo-kültürel alan, 1 adet sağlık tesisi alanı, 1 adet kreş alanı, 1 adet belediye hizmet alanı, 1 adet teknik altyapı alanı ile 1 adet spor tesisi alanı oluşturuldu.

533 KARDEŞİMİZ MUTLU

Kabaoğlu Muhtarı Ali Akbaş ile hak sahiplerinin katıldığı tapu dağıtım töreninde konuşan Başkan Doğan “uzun bir süreçten sonra herkesi mutlu eden bir çalışmayı sonuçlandırmış bulunuyoruz. Artık bölgede oturan 553 kardeşimiz özgürce, rahatça yerini satabilecek, istediğini yapabilecek. Bizler İzmit Belediyesi olarak üzerimize düşeni fazlasıyla yapmaya çalıştık. Kimsenin mağdur olmamasına özelikle dikkat edip oldukça şeffaf bir çalışma yaptık. Bu işler hiç de kolay olmuyor. Özellikle bölgede yapılaşmanın da bulunması, işin daha da dikkatli yapılıp mağduriyet yaşanılmaması gerekiyordu.” dedi.

%1 İTİRAZLA SONUÇLANDIRDIK

Başkan Doğan sözlerine “Hiçbir vatandaşımızın mağdur olması, her işin hak hukuk içinde olmasına ayrı bir önem verdik. Yapılan her itirazı en titiz şekilde değerlendirdik ve hiç de kolay olmayan şuyulandırmayı yüzde 1 itiraz ile sonuçlandırdık. Yapılan çalışma ile bölgede yeni bir şehir kurulacakmış gibi okulundan, sağlık ocağına, ibadet yerinden parkına, pazarına kadar her şey düşünülüp planlaması yapıldı. Tapularınız hepinize hayırlı olsun. Önce sağlık, sıhhat, huzur içerisinde mutlu bir şekilde buralarda yaşamanızı diliyoruz” dedi.

MUHTAR AKBAŞ TEŞEKKÜR ETTİ

Muhtar Ali Akbaş da Başkan Doğan’a tapular için teşekkür ederek “bölgemizde yıllardır herkesi tedirgin eden bir sorun Belediye Başkanımız sayesinde mutlu şekilde sonuçlandır. Artık vatandaşımız derin bir nefes aldı. Hepimiz tapularımıza kavuşmanın sevincini yaşıyoruz” dedi.

Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

FACEBOOK Takip Edin

HAVA DURUMU


sonuclist
DOLAR 3,5818
EURO 4,0087
BIST 95.147
ALTIN 144,1872

EMLAK DANIŞMANLARI ARANIYOR

© 2014 Murat HAMZAOĞLU Tüm Hakları Saklıdır .
Yandex.Metrica
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle