Hoşgeldiniz  

İzmit Merkezi İş Alanı “MİA”Fiyatları Patlattı…!

admin | 04 Temmuz 2016 | İzmit Sanayi Sitesi, Manşet, Manşet Üst

mia-fiyatlari-artirdi

İzmit Merkezi İş Alanı “MİA”Fiyatları Patlattı…!

Kocaeli’nin en büyük projelerinden olan Merkezi İş Alanı (MİA) son şekliyle onaylanma sürecine girdi. Onaylanmasına çok kısa bir süre kaldı ama bu haberler bile MİA ve çevresindeki gayrimenkul fiyatlarını patlattı
Anlayacağımız şekilde yeni Gölcük yolu ile eski Gölcük yolu arasında kalan Merkezi İş Alanı MİA’da yapılan imar değişikliklerinde sona gelindi. Öyle bir proje yapılmış ki, belki de ilk kez yerel yöneticileri kutlamak gerekiyor. Birçoğumuz ne olduğunu bilmeden karşı çıktık veya onayladık ama öyle bir proje onaylanmaya kaldı ki, birçoğumuz hayal bile edemez. Evet, MİA onaylanma sürecinde. Süreç tamamlandığında öyle bir yapılaşma başlayacak ki, İzmit’in çehresi değişecek. Tamamlandığında ise, bu alan ve çevresindeki gayrimenkul fiyatlarını hayal bile edemeyeceğiz.

ZATEN SATICI DA YOK
Merkezi İş Alanı içinde kalan gayrimenkul fiyatları son günlerde gözle görülür değer artışları yaşanmaya başladı. Bundan bir yıl önce bu alan içinde metre karesi 700 TL olan yerler, 1.500TL’ye çıktı. Sakın bu fiyatların yüksek olduğunu düşünmeyin. MİA onaylansın çok kısa sürede bu rakamlar ikiye hatta üçe katlanacak. Bu yorumu yapmak için çok da uzman olmaya gerek yok. Bir bakın MİA ve yakın çevresinde önceden birçok satıcı varken, şimdilerde neredeyse yok denilecek seviyede. Bu nedenle de fiyatlar nereye gelir siz tahmin edin.

ALICILAR YAKIN TAKİPTE
MİA projesini bilen ve yakın takibe alanlar yatırım için fırsat bekliyorlar. Onaylandığı an MİA içinde kalan gayrimenkuller kapanın elinde kalacak. “Bu fiyata alınır mı?” soruları havada kalacak. Bölgeye gayrimenkul yatırımcısı üçe beşe bakmayacak yatırım yapacak. Hal böyleyken MİA ve çevresi sadece bölgemiz yatırımcısı değil, il dışından, hatta Arap yatırımcılar bile ‘yakın takibe almış’ duyumları almaya başladık. Neden olmasın, belki de Türkiye’de bir ilk projeden bahsediyoruz.

KEŞKE İYİ ANLATILSAYDI
MİA projesi çok yönlü bir proje. Keşke bu proje iyi anlatılsaydı. İzmitli bu projeyi bilmiyor. Sanki proje yanlış izlenimi yaratıldı. Bu projeye itiraz edenlerin sebeplerine bir bakın! Bunun sorumlusu da yerel yönetimler. Aslında geç kalınmış bir durum değil. Çok kısa sürede organize olunup, proje detaylı anlatılmalı. Sadece anlatırken, halkın anlayacağı dilde anlatılmalı. Kafa karıştıran kelimeler yerine, MİA’nın biz İzmitliler’e ne fayda sağlayacak yönünde olmalı. ‘MİA İzmit’i uçurur’u, sadece ne olduğu anlaşılmalı…

Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

SATILIK BAŞİSKELE YUVACIK VİLLA

EN SON HABERLER

FACEBOOK Takip Edin

HAVA DURUMU


sonuclist
DOLAR 3,4250
EURO 4,1019
BIST 109.713
ALTIN 147,4624
© 2014 Murat HAMZAOĞLU Tüm Hakları Saklıdır .
Yandex.Metrica
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle