Hoşgeldiniz  

“İZMİT’İN EN PAHALI KONUT BÖLGESİ”

admin | 20 Aralık 2017 | Genel, Manşet, Manşet Üst

En Pahalı Konut Bölgesi

Kocaeli sınırları içinde en pahalı konutların olduğu bölge neresi? Diye sorulsa ilk verilecek cevap Yahya Kaptan’ın hemen arkasında kalan, lüks konutların olduğu bölge olurdu. Bizde gerçekten böyle mi diye konut proje kalitelerini, buna paralel fiyatları inceledik. Bakalım denilen gibi mi?
HABER: Murat HAMZAOĞLU

BÖLGEYİ SINIRLARSAK…

En pahalı konut bölgesini belirlerken de sınırları iyi belirlemek gerekiyor. Uzman kadromuzla yaptığımız analizlere göre, en pahalı bölge, 1994 yılında yapımı tamamlanan Yahya Kaptan Toplu Konutları’nın hemen arkası, kuzeyinde, doğusunda Sa Gurubu, kuzeyinde İzmit Şehirler Arası Otobüs Terminali, batısında İzmit-Kandıra yolu ve Otoban bağlantısı, güneyindeyse Yahya Kaptan konutları kalmakta. Yaklaşık 454.000 m², yani 454 dönüm bir alandan bahsediyoruz. İlk bakıldığında alan çok küçük kalıyor olabilir ama gerek arsa fiyatları, gerekse konut fiyatları hiç de küçük olduğu söylenemez. Bölgemizi sınırlarını belirledikten sonra şimdi ayrıntılar…

1.625.000 TL’YE VİLLA

Şimdi bölgenin fiyatlarını araştırmaya başlayalım. Gördüğümüz kadarıyla bölgenin en pahalı konutu 1.625.000 TL ile Doktorlar Sitesi’ndeki 5+1 toplam 264 m² üç katlı villa olarak görünmekte. Bu villa haricinde farklı bir kaç villa seçeneği de bulmanız mümkün, bu villaların alt limiti de 1.300 .000 TL olarak düşünebilirsiniz. “Ben en pahalı bölgede villada oturmak istiyorum” derseniz, bu fiyat aralığında bütçe oluşturmanız gerekecek.

EN PAHALI ÇATI DUBLEKSİ ARMADA REZİDANS’DA…

Villa seçeneği dışında büyük metrekare ev düşünecek olursanız karşınıza yine site içinde çatı dubleksi veya bahçe dubleksi seçenekleri mevcut. Bunların içinde Armada Rezidans‘da 4 oda, iki salon toplam kullanım alanı 350 m² olan çatı dubleksinin fiyatıysa tam tamına 1.250.000 TL olduğunu görüyoruz. Bu tip konutlar içinde 800 Bin TL’den dubleks seçenekleri bulmanız mümkün.

NORMAL DAİRELERSE…

En pahalı bölgenin fiyatlarını analiz ederken, normal dairenin fiyatları içinde en pahalısı açık ve kapalı yüzme havuzu bulunan, site içinde toplam 11 bin metrekare alan içinde 9 blok, 54 daireden oluşan Şehri Kaptan Konakları‘nda bulunan 188 m², 4 oda, bir salonu olan bu daire çıktı. Fiyatı da 750 Bin TL. Bölgedeki diğer normal dairelerde 500 Bin TL‘den başladığını da belirtmek isteriz.

“AMA YAHYA KAPTAN PAZARI KURULUYOR”

Ne deniz manzarası, ne doğa manzarası var, hatta beton yığınların içinde ama fiyatı iki milyon sınırına dayanmış villalar. Hemen bunun yanında 500 Bin TL’den başlayıp, bir milyon sınırına dayanan evler.  Paranız olsa siz alır mıydınız? Mutlaka her konutun bir alıcısı vardır ama sırf önünden metro geçiyor, hemen yanında Yahya Kaptan Pazarı kuruluyor, her yere yakın diye bu bölgeden ev alınır mı? Sorusunun cevabını size bırakıyoruz. Biz sadece İzmit’in konut gurubu içinde en pahalı bölgesini dilimiz döndüğünce analiz ettik. Diğer tüm yorumlar, bu bölgeden konut alan ve satan tarafından zaten yapılıyor..!

 

Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

DOLPHİN KİRALIK OFİS

EN SON HABERLER

FACEBOOK Takip Edin

HAVA DURUMU


sonuclist
DOLAR 3,8381
EURO 4,5444
BIST $16.558
ALTIN 155,9933
© 2014 Murat HAMZAOĞLU Tüm Hakları Saklıdır .
Yandex.Metrica
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle