Hoşgeldiniz  

“ZEYTİN AĞACI” duyurusu…!

admin | 03 Aralık 2016 | Karamürsel Belediyesi, Manşet, Manşet Üst

karamursel-belediyesi-zeytin-agaci-site

Karamürsel Belediyesi’nden arazi sahiplerine “ZEYTİN AĞACI” duyurusu…

Karamürsel Belediyesi 25 Kasım 2016 tarihinde bir duyuru yaptı. “Akdeniz efsanelerinde ‘ölmez ağaç’ diye anılan zeytin ağaçlarını artık gelişi güzel kesilmeyecek

karamursel-belediyesi-logo-pngARAZİNDE ZEYTİN AĞACI VARSA ÖNCE…

Karamürsel Belediyesi resmi web sitesinden bir duyuru yaptı. Arazisinde zeytin ağacı olan yer sahiplerinin, yapılaşmaya gittiğinde, bu ağaçların usulüne uygun budamasını yaparak sökülmesini ve belediyeden temine edilen saksılara yerleştirerek başka alana dikilmek üzere belediyeye teslim edilmesi gerektiğini duyurdu.

İNŞAAT İZNİ VERİLMEYECEK…

Eğer zeytin ağaçlarını sökmeden, kesilerek yapı alanı açılırsa, hem cezai işlem uygulanacak, hemde yapı izni verilmeyecek. Bu uygulama gerçekten büyük önem taşıyor. Özellikle bir dönem zeytin ağaçlarıyla ünlenmiş Karamürsel’de şimdilerde koruma altına alınması ne kadar acı verilse de, yine de bu uygulama için belediyeyi tebrik etmek gerekiyor.

KARAMÜRSEL BELEDİYESİ’NİN ORJİNAL DUYURUSU 

Hiçbir unsuru zayi edilemeyecek derecede kıymetli olan ve Akdeniz efsanelerinde ‘ölmez ağaç’ diye anılan zeytin ağaçları maalesef ülkemizde farklı sebepler yüzünden öldürülüyor. Farklı sebeplerden en önemlisi zeytin ağaçlarının bulunduğu alanlara yapı yapılmasıdır.zeytin-agaci
Belediyemiz başlattığı uygulama ile, ilçemiz sınırları içerisinde yapılaşmaya izinli izinsiz zeytin ağacı bulunan tüm parsellerde parsel sahibi veya yapı yapacak yüklenici müteahhit yapı inşaatına başlamadan önce yapı alanında kalabilecek zeytin ağaçlarını tespit edip, usulüne uygun budamasını yaparak sökülmesini sağlayacak ve belediyemizden temine edilen saksılara yerleştirerek başka alana dikilmek üzere belediyemize teslim edecektir.
Zeytin ağaçlarını sökmeden, keserek yapı alanı açmaya çalışan parsel sahibi yada müteahhide yapı izni verilmeyeceği gibi cezai müeyyide uygulanacaktır.

Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

FACEBOOK Takip Edin

HAVA DURUMU


sonuclist
DOLAR 3,5784
EURO 4,0113
BIST 95.147
ALTIN 144,5362

EMLAK DANIŞMANLARI ARANIYOR

© 2014 Murat HAMZAOĞLU Tüm Hakları Saklıdır .
Yandex.Metrica
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle