Hoşgeldiniz  

KARAMÜRSEL’E YURT…

admin | 11 Mart 2017 | Karamürsel, Karamürsel Belediyesi, Manşet, Manşet Üst

Karamürsel’e 70 yatak kapasiteli yurt

Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım ve Karamürsel İlim Yayma Cemiyeti Başkanı Hasan Taşkan, 70 yatak kapasiteli, Karamürsel İlim Yayma Cemiyeti Öğrenci Yurdunun temelini attı.

4 Temmuz Mahallesi Atatürk Caddesinde bulunan Hasan Tahsin Tarcan ve Fatma Tarcan Vakfından Karamürsel Belediyesi tarafından 25 yıllığına kiralanan metruk bina yıkılarak, Karamürsel İlim Yayma Cemiyeti Öğrenci Yurdunun temellerini attı. 2000 m2 alana yapılacak olan İlim Yayma Cemiyeti Kız Öğrenci Yurdu; 2 Kat yurt, 70 yatak kapasiteli, 1 kat konferans salonu, yemekhane, 5 adet dershane ve öğretmenler odası içeren bina 2 yıl inşaat süresi içinde bitirilmesi planlanıyor.

HAYIRLARA VESİLE OLUR…

Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım ve İlim Yayma Cemiyeti Başkanı Hasan Taşkan tarafından gerçekleştirilen temel atma töreninde kurban kesilerek dua edildi. Gerçekleşen temel atma töreninde Başkan Yıldırım; ‘’Yüce Allah bizlere nasip etti, Karamürsel’imize böylesine güzel bir kız öğrenci yurdu kazandırabilmek adına ilk adımı attık. İnşallah inşaat sürecinde de bir aksilik, kaza bela olmaz ve yaptığımız bu güzel yatırım hayırlara vesile olur.’’ Dedi.

Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

FACEBOOK Takip Edin

HAVA DURUMU


sonuclist
DOLAR 3,5784
EURO 4,0113
BIST 95.147
ALTIN 144,5362

EMLAK DANIŞMANLARI ARANIYOR

© 2014 Murat HAMZAOĞLU Tüm Hakları Saklıdır .
Yandex.Metrica
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle