Hoşgeldiniz  

BAHÇELİEVLER’DE YAĞMURSUYU SORUNUNA SON

admin | 19 Eylül 2017 | Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Manşet, Manşet Üst

Bahçelievler sakinleri artık yağmursuyu sorunu yaşamayacak

İSU Genel Müdürlüğü, Kartepe İlçesine bağlı Bahçelievler Mahallesinin yüzey sularını toplamak ve yağmursuyu baskınlarının önüne geçmek için Bahçeli ve Başakkent derelerinin ıslahı ile yağmursuyu hattı imalatı gerçekleştiriyor. Devam eden proje kapsamında 5,3 km uzunluğunda dere ıslahı ile yağmursuyu hattı yapılacak.

12 YILDA 470 KM…

Küresel ısınma ile birlikte son dönemlerde aşırı yağışlar yaşanıyor. İSU Genel Müdürlüğü de, bölgemizde de etkili olan ani yağışlara karşı Kocaeli genelindeki derelerin ıslahı ile yağmursuyu kollektör hatları inşa ediyor. Son 12 yılda 470 km üzerinde yağmursuyu kollektör hattı ile dere ıslahı gerçekleştiren İSU, ihtiyaç gerektiren bölgelerde yatırımlarını sürdürüyor.

BÖLGE RAHATLAYACAK

Son dönemlerde ani yağışların yaşandığı bölgelerden biri olan Kartepe ilçesinde dere ıslahı ile yağmursuyu hattı çalışmaları yapılıyor. Köseköy Sanayi Sitesinin de bulunduğu Bahçelievler Mahallesinden geçen ve yüzey sularının toplandığı Bahçeli ve Başakkent derelerinde toplam 1650 metre ıslah çalışması yapılacak. Ayrıca, bölgenin yüzey sularını toplamak için de çeşitli çaplarda borular kullanılarak toplam 3650 metre yağmursuyu kollektör hattı inşaatı da yapılıyor. Bölgenin yağmursuyu problemlerini giderecek olan çalışma 4,5 milyon liraya mal olacak ve Kasım ayı içinde tamamlanacak.

 

Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

SATILIK BAŞİSKELE YUVACIK VİLLA

EN SON HABERLER

FACEBOOK Takip Edin

HAVA DURUMU


sonuclist
DOLAR 3,4864
EURO 4,1833
BIST 106.535
ALTIN 146,7243
© 2014 Murat HAMZAOĞLU Tüm Hakları Saklıdır .
Yandex.Metrica
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle