Hoşgeldiniz  

MARKA KENT, KARTEPE…

admin | 13 Şubat 2017 | Kartepe, Kartepe Belediyesi, Manşet, Manşet Üst

Kartepe, marka
kentlerden biri olacak

Kartepe’yi turizm cazibe merkezi ve marka kentlerden biri konuma taşımak için yola çıkan Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, Kartepe’ye değer katacak projeleri yakından takip ederek adım adım izlemeye ve geliştirmeye devam ediyor.

“Kartepe Doğa Yürüyüşü ve Dağ Bisikleti Yolu”

Kartepe Belediyesi olarak yapımında son aşamaya gelinen ve Kartepe’ye değer katacak önemli spor- doğa turizmi projelerinden birisi olan “Kartepe Doğa Yürüyüşü ve Dağ Bisikleti Yolu” ile ilgili, KOÜ Derbent MYO Turizm-Otel İşletmeciliği Bölümünden Yard. Doç. Dr. Ömer Erdoğan Sivas’ın sunumuyla projenin işlevselliğini arttırmaya yönelik bir toplantı yapıldı. Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in makamında gerçekleşen toplantıya, Belediye Başkan Yardımcılarından Murat Sabri Çakır, Başkan Danışmanı Yard. Doç. Dr. Levent Atalı ve Kartepe Belediyesi Orman Mühendisi Cengiz Dalkıran da katıldı.

28.800 metrelik güzergahta doğayla içiçe

Toplantı bitiminde projenin detayları hakkında bilgi veren Kartepe Belediyesi Başkan Yardımcısı Murat Sabri Çakır, “Karatepe Sınırımız ile Maşukiye Sınırımızı birleştirecek olan “Kartepe Doğa Yürüyüşü ve Dağ Bisikleti Yolu” projesi için tam 28.800 metrelik bir güzergâh oluşturulacak. İhale aşamasına geldiğimiz projemiz kapsamında 10m, 20m ve 30m olmak üzere 3 köprü bölgeye kazandırılacak. Bu da doğayı asla tahrip etmeden mevcut orman yolları birleştirilerek yapılacak. Ayrıca proje güzergahımızda 2 adet ring servis, 2 adet kontrol ve dinlenme noktası ve bunlara ek olarak da turistlerin ve hemşehrilerimizin faydalanabilmesi için muhteşem doğanın içinde seyir tepeleri yer alacak”. Dedi.

Üzülmez: Kartepe sadece kış turizminden ibaret değil

Proje ile ilgili alt yapı ve bürokratik sürecin sonuna gelindiğini, ihale için tarih beklendiğini ifade eden Başkan Üzülmez, “Doğa ve spor turizminin, turizm pastasından aldığı payın giderek arttığını görerek bu projeyi geliştirdik ve vaatlerimiz arasına aldık. Kartepimizin yalnızca kış turizminden ibaret olmadığını göstermeyi, yaz ve bahar ayları için de doğanın sunduğu olanakları en iyi şekilde kullanarak, Kartepe ‘nin mevcut turizm potansiyelini 12 aya yaymayı, ilçemize canlılık ve değer katmayı hedefliyoruz. Proje tamamlandığında Kartepimize yeni bir cazibe merkezi daha kazandırmış olacağız inşallah.” Dedi.

Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

FACEBOOK Takip Edin

HAVA DURUMU


sonuclist
DOLAR 3,5784
EURO 4,0113
BIST 95.147
ALTIN 144,5362

EMLAK DANIŞMANLARI ARANIYOR

© 2014 Murat HAMZAOĞLU Tüm Hakları Saklıdır .
Yandex.Metrica
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle