Hoşgeldiniz  

KARTEPE’YE BÜYÜK TALEP

admin | 16 Kasım 2016 | Kartepe, Manşet, Manşet Üst

kartepe-kent-meydani-site

Kartepe Kent Meydanı ve civarına büyük talep

 

HABER: MURAT HAMZAOĞLU

Son günlerde Kartepe Kent Merkezi ve civarında ciddi şekilde hareketlilik yaşanıyor. Gerek konut,  gerekse arsa fiyatları da, bu olumsuz piyasalara rağmen, gözle görünür artışlar yaşanıyor. Peki, bölgenin kısa ve orta vadede durumu ne olur?

kartepe-kaymakamlikKaymakamlık binası büyük etken

Kartepe Kent merkezi’nin tam ortasına, yeni inşa edilen, Kartepe Kaymakamlığı binasının birkaç aya kadar taşınacak olması ve aynı yere belediye, ilçe emniyet müdürlüğü gibi resmi kurumların da gelmesiyle birlikte zaten bölge büyük hareketlik yaşayacak. Bunu gören gayrimenkul yatırımcısı da yatırımlarını bu bölgeye kaydırdı. Böyle bir talep de gayrimenkul fiyatlarını arttırdı.

 

Arsa satışları neredeyse durdu

Kartepe Kent Merkezi civarında, konut imarlı arsalar, bundan 5-6 ay öncesinde m2 fiyatları 200-250 TL iken şimdilerde 300-400 TL’ye kadar tırmandı. Hatta bölgede arsaları olanlar bu günlerde fiyat artışlarına rağmen satışlarını bir süreliğine askıya bile aldılar. Kısa vade de beklemeyi tercih edip, yaşanacakları görmek istediklerini bile söyleyebiliriz. Bölgede kimse arsa satmıyor desek yeridir.

 

Konut fiyatlarını da arttırdıkartepe-kent-meydani-kucuk-sayfa-ici

Bölge, bundan birkaç yıl öncesine kadar konut anlamında kimselerin dikkatini çekmezken, bu günlerde neredeyse yapımına başlandığında projeden satılmakta. Bundan birkaç ay önce Kent Merkezi ve civarında site içinde, lüks 3+1 daireyi 300 bin TL’ye bulmanız mümkünken, şimdilerde bu fiyatlar, bölgenin değer kazanmasıyla birlikte 350 bin TL gibi rakamlara çıktı. Talep geldikçe de bu fiyatlar artacaktır.

 

Yeni lüks konut projeleri yapılacak

Son günlerde dikkatleri üzerine çekmeye başaran Kartepe Kent merkezi ve civarı için ilimizin birçok popüler inşaat firması bölgede yer arayışına girdiler bile ama dediğimiz gibi şu anda bölgede büyük metrekarelere sahip arsaların satışı durma noktasına gelmesi, inşaat firmalarını endişelendiriyor. Buna rağmen, önümüzdeki günlerde birkaç lüks konut projesi başlayacak. Bu bölgeye daha da değer katması beklenmekte.

 

kartepe-kent-meydani-kucuk-sayfa-ici1Kartepe Belediyesi’ne büyük görev

Evet, Kartepe Kent Merkezi istenilse de istenmese de Kartepe’nin kalbi olacak. Gayet güzel planlanmış, programlanmış. Sadece eleştirilen, geç kalınması ve ağır işlemesi. Bu işte Kartepe Belediyesi Başkanı Hüseyin Üzülmez’e büyük görev düşüyor. Çok kısa süre içinde kaymakamlık binası taşınacak ve bölgeye insanlar gelmeye başlayacak. Başkan bu halde ziyaretçileri bu şekilde karşılamak istemez!

 

Yatırım için bir görün deriz…

Kocaeli’nde gayrimenkulle yatırım yapmak istiyorsanız, Karatepe Kent Merkezi ve civarını mutlaka bir görün deriz. Şu anda Kocaeli’nin ilçeleri içinde en büyük, devasa kent merkezinden bahsediyoruz. Yanılıyor muyuz, yanılmıyor muyuz? Zaman gösterecek, “keşke” diyeceğinize, görüp karar verin…

kartepe-kent-meydani-kucuk-sayfa-ici4

Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

KARTEPE’YE BÜYÜK TALEP için 1 yorum

  1. Serkan dedi ki:

    İmarda artsa iyi olacak 20 de kaldi

EN SON HABERLER

FACEBOOK Takip Edin

HAVA DURUMU


sonuclist
DOLAR 3,5762
EURO 4,0081
BIST 95.147
ALTIN 144,3278

EMLAK DANIŞMANLARI ARANIYOR

© 2014 Murat HAMZAOĞLU Tüm Hakları Saklıdır .
Yandex.Metrica
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle