Hoşgeldiniz  

Kartepe Meridyen Elit Evleri Satılık Daire “Fark Yaratan”

admin | 02 Ağustos 2014 | Kocaeli Satılık Daire Haberleri ve Tanıtımları, Proje

Fark yaratan proje Meridyen Elite

NB Yapı firmasının deneyimi ve farklı tarzıyla hayata geçirdiği Meridyen Elite Evleri, farkıyla kendisine hayran bırakıyor. Yarımay şeklindeki farklı tasarımıyla ilgi çeken Meridyen Elit Evleri’nde istediğiniz tüm ayrıntılar sizler için düşünülmüş

 Bu hafta standart mimarilerden çok, uzak yapısıyla Meridyen Elite Evleri’ni inceledik. Uluslararası inşaat deneyimine sahip NB Yapı ilk projesi 30 daireli Meridyen ile beğeniye sunduğu pasta dilimi daireleri 2. Proje Meridyen Elite Evleri’nde ultra lüks olarak yapmaya devam ediyor.Kocaeli genelinde çok eski inşaat firması görmek pek mümkün değil, uluslararası deneyime sahip firma ise neredeyse parmakla sayılacak kadar az. Meridyen Elite Evlerini yapan NB Yapı firması ise 40 yıldır inşaat sektöründe.
GÜVEN TELKİN EDİYOR 
Deneyim ve referansın inşaat ve güvenilirlik için önemini hepimiz biliyoruz. NB Yapı başta İstanbul olmak üzere Bodrum ve Kocaeli’de inşaat konusunda kendini kanıtlamış. Yurtdışındaysa Suudi Arabistan, Libya gibi ülkelerde pek çok kamu ve özel inşaat işlerine imza atmış. Öz sermayesi oldukça yüksek olan firma, günümüz taşıma suyla değirmen döndürme mantığından oldukça uzak. Devam eden inşaatlarda inşaat firmalarının özgeçmişlerinin önemini her zaman vurguladığım ve incelediğim bir gerçek. Kimsenin zarar etmesini istemem, bu noktada NB YAPI güven telkin eden alt yapıya sahip.
YARIM AY DAİRELER
Eğer standart dış görünümden sıkıldıysanız, yarımay modelli dairelerden oluşan yuvarlak mimari farkını Meridyen Elite Evleri’nde görebilirsiniz. İlk anda insanın aklına “evin içerisi yarım mı” sorusunu getirse de, yarımay mimarinin iç cephede yarattığı geniş görünüm ve ferahlık şaşırtıcı. 50 metrekareye varan salonları ile tüm cepheye hakim dairelerde güney mi olsaydı kuzeyde mi kaldı gibi sorunlar taşımıyorsunuz. Mimari yapı sayesinde eviniz mutlaka gün içerisinde yeterli güneş ve ışık alıyor. 10 bin 612 metrekare içerisinde 10 bloktan oluşan sitede yüzde 70 peyzaj alanı mevcut. 120 bağımsız bölüm yer alıyor. 1+1,2+1 ve 3+1 çatı dubleksleri de bulunan sitede iç mimariler, genel beğeniye uyacak şekilde ve kullanışlı tasarlanmış.
1+1 VE 2+1 DAİRELER
Zemin katlarda; 1+1 71 metrekare ve 2+1 80 metrekare 2 tip daire bulunuyor. 2+1 daireler Amerikan mutfak, 1+1 daireler ise standart kapalı mutfak. İnşaat firmaları 1+1 dairelerde Amerikan mutfak kullanırlar çünkü metrekareleri oldukça küçüktür. Ancak Meridyen Elite de 71 metrekare 1+1 dairelerde mutfakların ayrı olmasını beğendim. Butik otel odası mantığında her şeyin düzenli olması güzel. 2+1 dairelerde mutfak yerine oda dekore edilen yaklaşık 9 metrekarelik bölüm çocuk odası veya çalışma odası olarak değerlendirilebilir.
ÇATI DUBLEKSLERİ 
2,5 kattan oluşan binalarda üst kat çatı dubleks 156 metrekare ve 3+1 olarak tasarlanmış. 45 metrekare salon ve geniş açı, evi oldukça aydınlık gösteriyor. 20 metrekare teras, balkon mevcut ve cepheler tamamen açık. Balkon sefası sevenlerin görmesi gerek. Salon metrekarelerinin geniş tutulması dubleks evlerde  asıl kullanım alanı olan yaşam alan katının iyi değerlendirilmesini sağlamış. Salon ve mutfağı yaşam alanı olarak kullanan ailelere oldukça ferah bir ortam yaratılmış.
YARI OLİMPİK YÜZME HAVUZU
120 daire için iyi bir sosyal tesis gerekmekte bence. Meridyen Elite Evleri’nin yeşil alanı oldukça fazla, haricinde sosyal donatısı da dolu dolu. Fitnesscenter, squash, buhar banyosu, basketbollsahası, yarı olimpik yüzme havuzu, Cafe-Restaurant, açık otopark, 7/24 güvenlik mevcut olacak sitenin dış cephe duvarları ve dekoratif sık görüntüsü de ana mimariyi tamamlayacak tarzda seçilmiş.
ARALIK 2014’TE TESLİM 
Aralık ayında dairelerin teslimi planlanıyor. Şimdi almak istediğinizde kredi kullanabiliyorsunuz. Kredi kullanılabilen mülk banka nezdinde inşaatı tamamlayacak güce sahip müteahhit tarafından yapılır demektir ki, buda iyi bir ön garanti olur. Haricinde NB YAPI deneyimin getirdiği bilgiyle prosedürlerin tamamına oldukça özen gösteriyor. Teknik şartname vererek, çalışan firma yapacağı tüm inşaat içeriğini ve kaliteyi şartname altına imza atarak taahhüt ediyor. İnşaattan alınan mülklerde öncelikle tapu, sonra kredi sonrasında ise teknik şartname en önemli konulardır ki NB Yapı Meridyen Elite Projesi’nde bu konuda tam not alır. Projenin tek dezavantajı aralık teslim olduğu için hemen taşınmak zorunda olanlar ne yazık ki bu fırsatı kaçıracaklar. Yine de daireleri görmenizi tavsiye ederim beğenip daireler teslim edilene kadar kira da oturmayı bile düşünebilirsiniz.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

FACEBOOK Takip Edin

HAVA DURUMU


sonuclist
DOLAR 3,5681
EURO 3,9999
BIST 95.147
ALTIN 143,9286

EMLAK DANIŞMANLARI ARANIYOR

© 2014 Murat HAMZAOĞLU Tüm Hakları Saklıdır .
Yandex.Metrica
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle