Hoşgeldiniz  

BÖLGE DEĞERLENİYOR..!

admin | 21 Mart 2017 | Kartepe, Manşet, Manşet Üst

Merkez Bankası da Kartepe’de, bölge değerleniyor…

Merkez Bankası yeni inşaatı, tarihi eser çıkması sebebiyle durdurulmuşu. Bu durum üzerine Kartepe Belediyesi, yapımı devam eden Maltepe Üniversitesi’nin yanında bulunan 12 bin m2 alanı büyükşehire devrederek, Merkez Bankası’nı kendi sınırlarında olmasını sağladı.

MALTEPE ÜNİVERSİTESİ YANI…

Merkez Bankası İzmit Şubesi için İzmit Öğretmenevi yanındaki alanda yeni binanın inşaatına başlandı. Ancak bu alanda tarihi eserler çıkınca, inşaat durduruldu. Bu bölge SİT alanı ilan edildi. Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, bu sıkıntıya çözüm buldu. Kartepe Belediyesi, Köseköy Dumlupınar Mahallesi’nde, Maltepe Üniversitesi’nin yeni yapılan kampüsünün yanında bulunan 12 dönümlük alanı Büyükşehir’e devrediyor. Büyükşehir, Köseköy’deki bu alanda Merkez Bankası için yeni bina yapacak. Eski Garajlar’daki mevcut bina Büyükşehir’e verilecek.

BÖLGE DAHA DA DEĞERLENECEK

Kartepe Belediyesi’nin bu yaklaşımı sonucunda bölgenin değer kazanmasını beklemek hiç de yanlış olmaz. Ayrıca, aynı bölgede bir kaç konut firmasının, yaklaşık 400-500 konut yapacak olması da cabası! Bölgede, özellikle arsa fiyatlarını yakından ilgilendiren bu tür haberlerin sonucunda, fiyatların ne kadar daha artacağını şimdiden kestirmek zor ama arsa sahipleri de bu tür haberleri okuyunca, en azından bir süre daha beklemeyi tercih edeceklerdir.

Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

FACEBOOK Takip Edin

HAVA DURUMU


sonuclist
DOLAR 3,5891
EURO 4,0188
BIST 95.147
ALTIN 144,6326

EMLAK DANIŞMANLARI ARANIYOR

© 2014 Murat HAMZAOĞLU Tüm Hakları Saklıdır .
Yandex.Metrica
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle