Hoşgeldiniz  

Kartepe’den Ev Alınır mı?

admin | 15 Şubat 2016 | Genel

KARTEPE’DEN EV ALINIR MI?

Aslına bakacak olursak, bende Kartepe’de oturuyorum, yani Kartepeli diyebiliriz. Yaklaşık olarak beş yıldır bu bölgede yaşıyorum. Bu kısa bir açıklamadan sonra yazımın başlığı sorunun cevabını vereyim; HAYIR…!
Kartepe’de çok değerli konut projeleri yapıldı ve hala da yapılmaya çalışılıyor. O kadar güzel konut grupları ki, albenisi olan bir çok konut projesi var ama sadece lokalde konut projeleri. Dışına çıktığınız da Kartepe’nin gerçekleriyle karşı karşıya kalıyorsunuz.
Alın size küçük bir örnek.
Gecenler ilk kez evime akşam oturmasına gelen misafirim bana söylediği ilk şey
“Bu ne karanlık, korktuk…” oldu.
Yollar o kadar karanlık ve ürkütücü ki…!
Bahsettiği yer Türkiye’de sayılı hipodromlardan biri olan, yapımı için büyük uğraşlar verilen ve her hafta yapılan yarışları izlemeye gelinen bir yer. “Koktuk” diyor…
Ayrıca bahsettiğimiz yer yıllarca adı olan ama kendisi bir türlü olmayan “Kartepe Kent Merkezi”
Tamam, oturduğum site ve çevre siteler içleri ve konumları çok güzel ama ya çevresi…”0”
İzmit merkeze yaklaşık 10 km mesafede olan bu yere neden bir çivi bile çakılmıyor. Hastanesi olmayan koskocaman ilçeden bahsediyoruz. Ne Kartepe ne de Kocaeli Büyükşehir belediyelerinde hizmetin “H” si yok, terk edilmiş yaşıyoruz dersek yalan olmaz.
Bölgeye konut yapan birçok inşaat firmasıyla görüşme fırsatım oluyor. Hepsine de şunu söylüyorum “Bölgeye konut yapmak mı? İyi cesaret”
Adam lüks konut yapıyor, bırakın desteği köstek olunuyor. Belediye inşaat firmalarını yolunacak kaz olarak görüyorlar. İsim vermiyorum ama adam öyle bir site yaptı ki, süper ama yolu çamur, karanlık sanki dağ başında aslında bin metre ilerisi Kartepe Belediyesi…!
“Cazibe merkezi olacak” Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez bu sözleri sarf ediyor.
Vazgeçtim cazibe merkezi olmayalım, evlerimize gelen misafirleri ürkütmeyelim, korkutmayalım yeter.
Oturduğum bölgeyi çok seviyorum, herkese de zamanında tavsiye ettim ama son günlerde ben ve benim gibi bölgede yaşayanların ciddi rahatsızları var.
Ben anlamıyorum ne yapılmak isteniyor? Kartepe, konut sektörü adına kan kaybediyor. Bakın Başiskele’ye ne kadar fark attı Kartepe’ye ve böyle devam ederse her geçen gün de fark daha da açılacak.
Kısaca Kartepe’de oturmak ayrıcalık değil, artık külfet olmaya başladı dersek abartmamış olmayız.
Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

FACEBOOK Takip Edin

HAVA DURUMU


sonuclist
DOLAR 3,5784
EURO 4,0113
BIST 95.147
ALTIN 144,5362

EMLAK DANIŞMANLARI ARANIYOR

© 2014 Murat HAMZAOĞLU Tüm Hakları Saklıdır .
Yandex.Metrica
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle