Hoşgeldiniz  

Kent Konut sonunda işe yaradı..!

Murat Hamzaoğlu | 25 Ekim 2016 | Kent Konut AŞ., Manşet, Manşet Üst, Murat Hamzaoğlu

murat-kent-konut

Kent Konut sonunda işe yaradı..!

Kocaeli’nin konut ihtiyacını çözmek için kurulan ve bir döneme damgasını vuran Kocaeli Büyükşehir Belediyesi kuruluşu olan Kent Konut AŞ. Sonunda işe yaradı..!
Son iki üç yıldır eski projeleriyle gündemde olan, kentin ihtiyacı olan “Sosyal Konut” tarafına sırtını dönen, hala Tuana Evleri 2 Etap’da m² 4.000 TL’den daire satmaya çalışan, bir nevi emlakçılık yapan, son günlerde kimsenin ne iş yaptığını bile bilinmeyen Kent Konut AŞ bir işe yaradı ve
Kocaelispor’la reklam anlaşması yaptı.
Dedim ya, sonunda Kent Konut işe yaradı..!
Keşke böyle olmasaydı da, kenti bile bilmeyen, tanımayan, görmeyen Kent Konut AŞ’yi arkadan yönetmeye çalışan bu zihniyetin bizi şaşırtıp da, “Kent Konut dar gelirliyi mutlu edecek, yaklaşık 5.000 sosyal konutu satışa çıkardı” haberleriyle karşımıza çıksaydı.
Tabi, Kocaelispor’a destek verecek, verdi de ama Kent Konut’un esas amacı dar gelirlinin başına sokacak bir yuva üretmek…
Gerçi Kent Konut oturduğu yerden zaten para kazanıyor. Geçtiğimiz günlerde mülkiyeti Kent Konut’a ait olan İzmit’in en değerli arsasının imarını 8 kattan 11 katta çıkardığı gün zaten arsanın değeri % 40 artmadı mı? O kadar da Kocaelispor’a yardım yapsın, az bile yardım da bulundu. Arsanın değeri 40.000.000 TL’den ne kadara çıktı? Bol sıfırlı işlerden anlamam, hesabını siz yapın!
Kent Konut ne iş yapar?
Konutla, monutla bir işi olmaz. Arsalarının imarını arttırır, üç beş göstermelik sosyal yardım yapar, m² 4.000TL’den konut pazarlamaya çalışır!
Dar gelirli de otursun beklesin, Kent Konut ucuz konut yapacak diye!
Boşuna kimse beklemesin Kent Konut Tuana Evleri 2. Etap’da 100 m² evi 400.000 TL’den satmak varken, neden 100 m² bir evi 120.000 TL’ye satsın ki?
Emin olun, Kent Konut zarar falan etmiyor.
Zaten bir şey de üretmiyor ki, zarar etsin.
Sadece “Al gülüm ver gülüm” tarzında…
Bu kadar eleştirmeme karşın, yinede Kocaelispor’a verdiği ve vereceği destek için teşekkür ederim.
Bari bu işe yarıyor…

Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

FACEBOOK Takip Edin

HAVA DURUMU


sonuclist
DOLAR 3,5831
EURO 4,0123
BIST 95.147
ALTIN 144,4531

EMLAK DANIŞMANLARI ARANIYOR

© 2014 Murat HAMZAOĞLU Tüm Hakları Saklıdır .
Yandex.Metrica
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle