Hoşgeldiniz  

Kocaeli Emlak sektöründe fiyatlar artacak (EMLAK HABER)

admin | 16 Mayıs 2016 | Kocaeli Satılık Daire Haberleri ve Tanıtımları, Kocaeli Satılık Daire ve Fiyatları, Manşet, Satılık

emlak-sektorunde-fiyatlar-artacak

Kocaeli Emlak sektöründe fiyatlar artacak

Konut sektöründe oldukça fiyatlar değişkenlik gösterir. Bir bakmışsınız fiyatlar düşmüş, bir bakmışsınız artış. İlimizde de son dönemde konut fiyatları arttı ama artmaya da devam edecek
Bir çok sektörde istatistikler yayınlanır. Konut sektöründe de yayınlanıyor. Kocaeli’de de durum her zaman aynı olmuyor. Son günlerde dikkatimizi çeken ilimizdeki konut fiyatlarının normal illere göre çok daha fazla artış göstermesi oldu. Bunun bir çok nedeni vardır. En başta arsa ve inşaat maliyetlerin artması ama bize göre bu artışın esas nedeni, konut fiyatlarının ilimizde çok düşük kalması.

DAHA DA YÜKSELEBİLİR
Kocaeli’de konut fiyatları yükseldi ama şuna dikkat etmeniz gerekecek, ekonomik veriler çok da iyi olmamasına karşın konut fiyatları hala artmaya devam edecek. Özellikle bölgesel artışlar çok daha net. Kimin aklına gelirdi bundan beş-altı yıl önce Yuvacık Tınaztepe’de bu kadar fiyatların artacağı veya Yahya Kaptan’da daireler balon da olsa 300 bin TL olması. Bizim öngörümüz, bölgesel ve proje bazlı konut fiyat artışlar yaşayacağız.

SOSYAL KONUT KONUŞULMUYOR
Bu kentte son yıllarda sosyal konut telaffuz bile edilmiyor, varsa yoksa lüks konut. Ama şunu unutmayalım ki, Kent Konut’un sosyal konut adı altında yapmış olduğu evlerin satış fiyatları dudak uçurtacak durumda. 77 metrekarelik, 2+1 daire 150 bin TL olmuş. Bu fiyatlara lüks konut satılıyor. Acil sosyal konut projesi yapılmazsa, ilimizde konut fiyatlarını kimse hayal edemez bile. Her geçen gün bu kentte konut fiyatlarını tartışır dururuz.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

FACEBOOK Takip Edin

HAVA DURUMU


sonuclist
DOLAR 3,5784
EURO 4,0113
BIST 95.147
ALTIN 144,5362

EMLAK DANIŞMANLARI ARANIYOR

© 2014 Murat HAMZAOĞLU Tüm Hakları Saklıdır .
Yandex.Metrica
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle