Hoşgeldiniz  

Kavgayı Bırakın “ODA” Olun

admin | 02 Mayıs 2016 | Kocaeli Emlakçılar Odası, Manşet

kavgayi-birakin-oda-olun

KAVGAYI BIRAKIN, ODA OLUN

Kocaeli emlakçıları, oda olmak için beklerken, son günlerde oda kavgasını izlemeye başladılar. Bir tarafta, yüzlerce üyesi olan KEMDER, bir tarafta oda yetkisini alan bir grup

 Murat HAMZAOĞLU

Kocaeli Emlakçılar Derneği (KEMDER) üyeleri kurulduğu 2004 yıllından beri oda olmak için beklediler. Neredeyse oda olduk derken, birden bire bu hayaller suya düştü ve gelinen nokta, her şey hazırken hala Kocaeli Emlakçılar Odası kurulamadı. Kurulması da bize göre zor görülüyor. İki gurup var, birinci gurup KEMDER’in Başkanı Alpay Hacıoğlu, ikinci gurup Ahmet Pekin. Kamuoyu ve emlakçılar da yerel basında bu iki gurubun kavgasını izliyorlar. Kavga bitmiyor ama oda da kurulamıyor.

ODA HALA YOK

Yetki alan Ahmet Pekin üzerinden altı ay geçmesine rağmen hala yeterli imza toplanamadığı için hala oda kurulamadı. Ortada oda falan yok. Kocaeli Emlakçılar Odası diye bir oda hala kurulamadı. Kocaelili emlakçılar da yanlış yönlendiriliyor. Hiç kimse emlakçıları yanlış yönlendirmeye hakkı yok. Neden bu oda kurulamıyor? Neden gecikti? Ne zaman kurulacak? Emlakçılar bu sorulara cevap bekliyor.

KEMDER DUYARLI OLMALI

Evet, oda olma sürecini uzun yıllardır KEMDER takip ediyordu. Emlakçıların tek sivil toplum örgütüydü. O veya bu şekilde devre dışı bırakılıp, oda yetkisini başkasına verilmesini, hele hele bu işi beceremedikleri için verildiğini bu kentin en başında esnaf odasının söylemesi, KEMDER üyelerini çok üzdü. KEMDER başkanı ve yönetimi, bunun hesabını mutlaka soracaktır ve sormalıdır da ama şimdi değil. Birlik olmak ve bu kavgadan uzak durulmalı. KEMDER’i bu süreçte duyarlı olmak ve bu odanın kurulmasında aktif rol oynamalı. Sonra kime hesap sorulacaksa, sormalı.

HABER; BİZİM KOCAELİ GAZETESİ

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

FACEBOOK Takip Edin

HAVA DURUMU


sonuclist
DOLAR 3,5778
EURO 4,0112
BIST 95.147
ALTIN 144,4338

EMLAK DANIŞMANLARI ARANIYOR

© 2014 Murat HAMZAOĞLU Tüm Hakları Saklıdır .
Yandex.Metrica
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle