Hoşgeldiniz  

NE OLACAK BU KİRALIKLARIN HALİ..?

admin | 15 Eylül 2017 | Genel, Manşet, Manşet Üst

“KİRALIK EV” sıkıntısı aldı başını gidiyor..!

Üniversite sonuçlarının açıklanması, tayinler, atamalar ve yeni evliliklerden dolayı oluşan kiralık ev ihtiyacı ilimizde had safhaya ulaştı. Deyim yerindeyse, “KİRALIK EV YOK”

EN YOĞUN ZAMAN

Kocaeli, sanayi ve üniversite kenti diyoruz. Bu nedenle barınma her zaman sorun teşkil etmiştir. Yeteri kadar konut olmayışı bu sorunu tetikleyen sebeplerin başında yer almakta. Bir de en çok kiralık konut ihtiyacı Ağustos ve Eylül ayını da düşünecek olursak, varın gerisini siz düşünün.

600’LÜK EV 700-800 TL..!

Bahsettiğimiz sebeplerden dolayı, talebin yoğun, arzın da az olmasından kaynaklı kira fiyatları da olumsuz etkilenmekte. Normal zamanlarda 600 TL verilemeyen evler, 700-800 TL’ye yeni kiracılarını bekler duruma geldi. Ev sahipleri memnun, kiracılar şaşkın..!

EYLÜL SONUNA KADAR BÖYLE

Bu sıkışıklık Eylül ayı sonu hatta Ekim ayına kadar devam etmesi beklenmekte. Kocaelili emlakçıların elinde doğru  dürüst kiralık ev neredeyse yok! Elde kalan kiralık evlerde ya çok pahalı, yada tabiri caizse, “Ahırdan bozma evler” denilecek kadar durum vahim..!

BİRAZ SABIR..!

İlimizde kiralık ev arayanlara tavsiyemiz biraz sabır etmeleri. Gerek fiyatların yükselmesi, zamanla gerçek fiyatlara döünüş mutlaka olacaktır veya çok çok kötü kiralık evler tadilat yapılarak yeni kiracılar bulunması sağlanacak. Her iki sebeplerden dolayı Ekim-Kasım ayları beklemek en doğru karar olacaktır.

Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

SATILIK BAŞİSKELE YUVACIK VİLLA

EN SON HABERLER

FACEBOOK Takip Edin

HAVA DURUMU


sonuclist
DOLAR 3,4394
EURO 4,1086
BIST 108.187
ALTIN 146,4401
© 2014 Murat HAMZAOĞLU Tüm Hakları Saklıdır .
Yandex.Metrica
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle