Hoşgeldiniz  

Hiç Konut Üreticisi “BALON” Der Mi?

admin | 11 Nisan 2016 | Genel, Gündem, Manşet, Murat Hamzaoğlu

konut-balon-dermi-murat-hamzaoglu

HİÇ KONUT ÜRETİCİSİ ‘BALON’ DER Mİ?

Ulusal bir televizyon kanalında marka olmuş, ünlü bir inşaat firması sahibine soruyorlar; “İstanbul’da konut fiyatları balon diyorlar, siz ne diyorsunuz?” Öyle bir anlattı ki, param olsa ben bile 700.000 TL’ye o meşhur 1+1 stüdyo “kelepir”daireyi alasım geldi…!

Bu kadar da aptalca bir soru ve cevap görmedim! Cevap belli de, niye soruyorsun?

Hiç adam kalkıp;

“Hayır, İstanbul’da şu anda konut fiyatları balon gibi şişti ve her an patlayabilir. Her kes önlemini almalı” der mi?

Gelelim ilimizdeki duruma. Ulusal medyada İstanbul temel alınarak yapılan bu yorumları duyan Kocaeli halkı 110.000 TL’ye 1+1 stüdyo daireye, hem de İzmit’in göbeğinde;

“Konut fiyatları balon olmuş, her an patlayabilir” diyor…!

110.000 TL’nin her tarafı patlasa ne olur? Ne yani, 90.000TL’ye düşse ne olur? İşte böyle bir durumda, Türkiye konut piyasası balonu patlarsa, sana bana bir şey olmaz ama o 700.000TL’ye aldığı stüdyo daireyi 200.000TL’ye bile satamaz.

İşte “Balon patlaması” bu!

Uzun yıllardır söylüyorum, ilimizdeki konut fiyatları ucuz. Adam öyle kaliteli daireler ve siteler yapıyor ki, üç beş kuruşa kar edip satacak da, bir de alıcısını memnun edecek.

Bazen ilimizdeki inşaat firmalarına acıyorum ve neden hala burada üç beş kuruş kar edecekler diye ısrarla konut yapıyorlar merak ediyorum. 700 bin TL’ye daire satmak varken, neden 100 bin TL’ye daire satmaya çalışırlar? Bir de tüm zorluklara rağmen…

Ülkemizde herkesin emlakçı olduğunu düşünecek olursak, bu tür yorumların da olması normal değil mi?

Adam “Balon” diyor ya…! Bu arada ne dediğini de bilmiyor da neyse…!

İlimizde konut fiyatları, yapılan kaliteye göre oldukça ucuz kalıyor. Benim öngörüm, böyle durum devam ederse, ilimizde fiyatların ülke şartlarına göre çok daha hızlı artması yönünde.

Zaten bunu canlı canlı yaşıyoruz. Konut fiyatları her geçen gün, hiçbir şey etkilemeden artıyor, artmaya da devam edecek.

Her geçen gün, gerçekten konut fiyatları “Balon” olmuş İstanbul’dan ciddi yatırımcılar geliyor. Bize göre pahalı ama onlara göre ucuz konutları satın alıyorlar.

Benden söylemesi, eğer konut almak niyetindeyseniz, mutlaka bir yıl içinde konutunuzu alın, yoksa fiyatları gördükçe şaşıracaksınız ve fırsatı kaçırmış olacaksınız.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

FACEBOOK Takip Edin

HAVA DURUMU


sonuclist
DOLAR 3,5863
EURO 4,0144
BIST 95.147
ALTIN 144,4575

EMLAK DANIŞMANLARI ARANIYOR

© 2014 Murat HAMZAOĞLU Tüm Hakları Saklıdır .
Yandex.Metrica
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle