Hoşgeldiniz  

Kocaeli mimarlar 61.yılında Kentsel Dönüşümü Eleştirdi

admin | 04 Ocak 2016 | Genel

Kocaeli imarlar 61.yılında Kentsel Dönüşümü Eleştirdi

Mimarlar Odası Kocaeli Şubesi, odanın kuruluşunun 61. yıldönümünü, tarihi taş binada düzenlenen kokteyl ve plaket töreniyle kutladı
Mimarlar Odası Kocaeli Şubesi, odanın kuruluşunun 61. yılını odanın tarihi taş binada düzenlenen kokteyl ve plaket töreniyle kutladı. Geceye; eski CHP milletvekili Hikmet Erenkaya, İzmit Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Bulut, Mimarlar Odası Genel Merkez MYK Üyesi Burak Kaan Yılmazsoy, İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi Başkanı Tolga Ok, Eczacılar Odası Başkanı Hilal Arpacı ve oda yöneticileri ile üyeler katıldı.
KENTSEL DÖNÜŞÜM ELEŞTİRİSİ
Törende konuşan Mimarlar Odası Kocaeli Şubesi Başkanı Arsal Arısal, “Kurulduğu günden beri toplum için mimarlık şiarıyla hareket eden odamız en zor zamanlarından birini geçiriyor. Kentsel dönüşüm adı altında kentlerin kültürel ve manevi mirasları yok edilerek, bir pazar yaratılmasıyla başlayan neoliberal politikalar, her alanda kendisini hissettiriyor. İnşaatın ekonominin kurtarıcısı olarak görülmesinden kaynaklı Türkiye’nin her yerinde bir çok haksız rekabeti yanında getiren bir inşaat faaliyeti sürdürülüyor. Bir yandan ülkemizin güneydoğusunda askerlerimiz, polisinin şehit olurken ve masum can kayıpları devam ederken bu ortamda bile medyanın belli bölümü her şerden bir rant çıkarma peşinde Sur ilçesi için ‘TOKİ göreve’ manşetleri atabiliyor” ifadelerini kullandı.
Gecede meslekte 55, 50, 45, 40, 35, 30 yılını dolduran mimarlara plaket verildi. Gece kokteylle devam etti
.
Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

FACEBOOK Takip Edin

HAVA DURUMU


sonuclist
DOLAR 3,5784
EURO 4,0117
BIST 95.147
ALTIN 144,5339

EMLAK DANIŞMANLARI ARANIYOR

© 2014 Murat HAMZAOĞLU Tüm Hakları Saklıdır .
Yandex.Metrica
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle