Hoşgeldiniz  

Kocaeli’de Ev Fiyatına Villalar Bulabilirsiniz..(HABER)

admin | 14 Aralık 2014 | Gündem

Ev fiyatına villalar

Kocaeli’de Ev Fiyatına Villalar Bulabilirsiniz..

Öyle bir duruma geldik ki, konut fiyatına iki katlı, üç katlı villalar satılık ilanlarında görülmeye başlandı. İlimizde 150 bin TL’ye villa bulmak artık mümkün

Özellikle deprem sonrasında yapımı hızla artan villaların, son günlerde fiyatları düştükçe düştü. Deprem sonrası üç beş kişinin bir araya gelip apar topar yaptığı villalar şuanda daire fiyatına, hata daire fiyatlarının altında satılmaya başlandı. Deprem öncesinde de yapılan site içerisindeki villalar eski ve yaşlı olduğundan fiyatları oldukça makul seviyede alıcılarını bekliyor. Bu villalar alınır mı ? Eğer araştırmanızı iyi yaparsanız çok uygun fiyata villada oturma şansınız olabilir.

MAŞUKİYE VE CİVARI

Uzun yıllar villa deyince akla gelen yerlerden biri Maşukiye bölgesi olmuştu. Maşukiye’de oturmak bir dönem ayrıcalıktı. İki-üç evi olanlar bölgeyi yazlık olarak kullanılıyordu. Geçen sürede ekonomik şartlar ikinci evleri kaldırmama seviyesine gelince bu evler cazibesini yitirdi. Maşukiye bölgesinde 150 bin TL’ye villa bulmanız mümkün ama ne yalıtımı, ne ısınması, nede konforu var. Sadece uygun fiyata olması cazip. Son dönemde bölgede hiç yeni villa projesi yapılmaması bile bizi doğrular nitelikte.

KARTEPE’DE ÇOK FAZLA

Uygun villa almak isterseniz en uygun villaları Kartepe’de bulabilirsiniz. Derbent, Suadiye, Balaban gibi bölgelerde göreceksiniz ki çok uygun fiyata güvenlikli, havuzlu villa bulacaksınız. İki üç katlı villaların uygun olması sizi yanıltmasın, bu evler çok masrafı olan, aylık aidatları yüksek ve en önemlisi yaz kış oturacağınız evler olmayacaktır. Kartepe’de çok da yeni villa projesi yok ama çok uygun fiyata villa var. Bazı villalar bu fiyatların arasında da çok uygun fiyatta kalabiliyor. Bu villayı bulursanız da kaçırmayın.

 

ESKİLERE TALEP YOK

Villa dendiğinde ilimizde başka bir bölge Bahçecik’tir. Bahçecik’te Maşukiye gibi eski villaların olduğu bir yer ama tek farkı Bahçecik’te çok yeni villa projelerin yapılması ve talep görmesi. Bahçecik’te öyle projeler var ki, yaz kış oturulabiliyor. Ama öyle siteler var ki yaz kış oturulmaya çalışılıyor dedirten cinsten. Bahçecik’te de uygun fiyatlara villa bulabilirsiniz ama dikkatli olmanız gereken konu, yaz kış kaç kişi oturuyor. Bunu bilirseniz sitenin genel durumunu da bilmiş olursunuz.

KIŞIN SATIN ALIN

Bizim Emlak Haber olarak sizlere tavsiyemiz villa alacaksanız kışın alın. Kışın villanın her türlü eksilerini görme şansınız olur. Villanın ısıtma sorunu varsa, kışın görebilirsiniz. Kışın sitenin yaşam şartlarını çok daha iyi görebilirsiniz. Kışın ulaşım koşullarını da değerlendirmeniz daha kolay olur ama en önemlisi kışın fiyatlar çok daha uygun olur. Bu nedenler ve sizin kendi kriterlerinizi koyduğunuzda zor da olsa kışın villa tercih etmek size avantaj getirir. Bizden söylemesi. –Murat HAMZAOĞLU-

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

FACEBOOK Takip Edin

HAVA DURUMU


sonuclist
DOLAR 3,5773
EURO 4,0101
BIST 95.147
ALTIN 144,2831

EMLAK DANIŞMANLARI ARANIYOR

© 2014 Murat HAMZAOĞLU Tüm Hakları Saklıdır .
Yandex.Metrica
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle