Hoşgeldiniz  

Kocaeli Tarihi Yapılar İçin Bakanlık Desteği

admin | 20 Aralık 2015 | Genel

Kocaeli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, ilimizdeki tarihi yapı sahiplerine restorasyon desteği için şartları açıkladı. Yüzde 70’e kadar destek verilecek
Kocaeli İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan Zamburkan, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından, ilimizde yapılacak tarihi yapı restorasyonları için destekleme ödemesi yapılacağını açıkladı. Zamburkan, Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu tarafından tescil edilmiş taşınmaz kültür varlığı durumundaki yapı sahiplerine yapılan desteklemelerin 2016 yılında da devam edeceğini kaydetti.

300 BİN TL DESTEK
İl Kültür ve Turizm Müdürü Zamburkan, Taşınmaz Kültür Varlıklarına Yardım Sağlanmasına Dair Yönetmelik çerçevesinde ödeme yapılacağı bilgisini verdi. Zamburkan, yapı sahiplerine verilecek desteğin proje uygulama için münferit başvurularda yüzde 70’e kadar ve en fazla 300 bin TL olacak şekilde destek ödemesi yapılacağını kaydetti. Zamburkan, yapılacak olan ödemenin komisyon tarafından belirleneceğini ifade etti.

BAŞVURU İÇİN
Adnan Zamburkan, proje uygulama yardımından yararlanmak isteyen vatandaşlarda istenen belgeleri ise şöyle açıkladı: Yardım başvuru dilekçesi, T.C. kimlik numarası beyanı, kanuni tebligat adresi ve iletişim bilgisi, mal sahibi adına yapılacak başvurularda noter onaylı vekâletname veya veraset ilamı, taşınmaza ilişkin tescil kararı, uygulamaya başlanabilmesi için gerekli tüm çizim, proje, bilgi ve belgelerin uygun olduğuna ilişkin Koruma Bölge Kurulu kararı ve onaylı projeler, Başvuru tarihi itibariyle son üç ay içinde alınmış mülkiyet belgesi.

25 ARALIK’A KADAR Taşınmazın kadastral durumunu gösteren belge, uygulamanın kapsamına, işin bitirilme süresine, uygulama aşamalarına ve yaklaşık maliyetine ilişkin mimar ve ilgili mühendislerce hazırlanan rapor, dijital ortamda yapının iç, dış ve yakın çevresini gösteren net çekilmiş fotoğraf albümü, uygulamayı gerçekleştirecek sorumlularla ilgili 12’nci maddenin birinci fıkrasının (ğ) bendine göre prensip kararı alınması durumunda istenilecek belgeler. Zamburkan, istenen bu belgelerle 25 Aralık 2015 tarihine kadar Kocaeli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne başvurmaları gerektiğini açıkladı

ı

Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

FACEBOOK Takip Edin

HAVA DURUMU


sonuclist
DOLAR 3,5681
EURO 3,9999
BIST 95.147
ALTIN 143,9286

EMLAK DANIŞMANLARI ARANIYOR

© 2014 Murat HAMZAOĞLU Tüm Hakları Saklıdır .
Yandex.Metrica
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle