Hoşgeldiniz  

PEKİ, YA YAMUK BİNALAR..!

admin | 29 Mayıs 2017 | Genel, Manşet, Manşet Üst

PEKİ, Yamuk binalar ne olacak?

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi estetik ve kent kimliği kazanmış örnek bir şehir yapabilmek amacıyla kapsamında Adliye karşısı, İzmit Hafız Binbaşı Caddesi’nde de cephe iyileştirme çalışması yapacak. Yapmasına yapacak da yamuk olan bazı binalar ne olacak? 

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN HABERİ


Büyükşehir daha estetik bir Kocaeli için çalışıyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olarak birlikte yaşadığımız şehrimizi; daha yaşanabilir, estetik ve kent kimliği kazanmış örnek bir şehir yapabilmek amacıyla, kentimizin önemli noktalarına görünüm veren binaların cephelerini iyileştirip, güzelleştirmeye devam ediyoruz. ‘’Güzel Evim, Güzel Kentim Projesi’’ kapsamında İzmit Hafız Binbaşı Caddesi’nde de cephe iyileştirme çalışması yapılacak.

 

GÜZEL EVİM, GÜZEL KENTİM PROJESİ

Büyükşehir’in “Güzel Evim, Güzel Kentim Projesi“ kapsamında son olarak İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı Kent Estetik birimince İzmit Gazi Mustafa Kemal Bulvarı’nda cephe iyileştirme çalışması yapılmıştı. Mimari estetik uzmanları tarafından yapılan çalışmalar sonucu belirlenen yeni proje alanlarından birisi olan İzmit Karabaş Mahallesi Hafız Binbaşı Caddesi ve Kocaeli Adliye Sarayı’na cepheli binalar için, cephe iyileştirme projesi hazırlandı.

GÖRÜNTÜ KİRLİLİĞİNE SON

Şehrimizi estetik yönden güçlendirme adına atılmış önemli adımlardan birisi olan bu proje dâhilinde; boyası olmayan binalar boyanacak, bina cephelerindeki kötü görüntü oluşturan unsurlar arındırılacak, anten, tente, klima, tabela gibi unsurlar düzenlenecek, binaların birbiriyle renk uyumu oluşturularak, zevki-i selim sahibi bir görüntü oluşturulacak. Bu noktada Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, tüm ilçe belediyelerine malzeme ve proje desteği vererek, cephe iyileştirme uygulamaları yaptırmakta ve yeni proje alanları belirlenerek projelendirme çalışmaları devam etmektedir.

DAHA MODERN VE ESTETİK BİR KENT

Kocaeli genelinde yapılan bu cephe iyileştirme çalışmalarıyla; şehrimizin daha modern, estetik ve yaşanabilir bir şehir olma yolunda hızlı adımlarla ilerlememesine Büyükşehir tarafından katkı sağlanıyor.

Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

SATILIK BAŞİSKELE YUVACIK VİLLA

EN SON HABERLER

FACEBOOK Takip Edin

HAVA DURUMU


sonuclist
DOLAR 3,5768
EURO 3,9942
BIST 97.533
ALTIN 145,6227
© 2014 Murat HAMZAOĞLU Tüm Hakları Saklıdır .
Yandex.Metrica
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle