Hoşgeldiniz  

KörfezKent AİDATLARA ZAM GELDİ, SİTE SAKİNLERİ İSYAN ETTİ

admin | 11 Ocak 2016 | Genel, Kent Konut AŞ., Körfez

AİDATLARA ZAM GELDİ, SİTE SAKİNLERİ İSYAN ETTİ

800 dairenin bulunduğu Körfezkent 2. Etap Konutları sakinleri aidatlara zam yapılmasının ardından isyan bayrağı açtı
Derince Yenikent Mahallesi’nde bulunan Körfezkent 2. Etap Konutları sakinleri aidatlarına yapılan 30 liralık zamma tepki gösterdi. 2015 yılında 90 lira aidat ödeyen 2+1 daire sakinleri 120 lira, 3+1 daire sakinleri ise 130 lira aidat ödemelerine tepki göstererek, isyan bayrağı açtı. Zam yapılması için hiçbir gerekçe olmadığını söyleyen site sakinleri, yöneticilerin aidatları ceplerine indirerek, 3- 4 daire sahibi olduğunu ileri sürdü. Yöneticiler, site sakinlerinin yanına gelince tartışma yaşandı, yöneticiler zor anlar yaşadı.

ASGARİ ÜCRETİ BAHANE ETTİLER
Aidatlara yapılan zamma tepki gösteren site sakinleri, “Aidatlara zam yapılmasını gerektirecek hiçbir durum yok. Biz devlet miyiz ki asgari ücrete zam yapılınca, aidatlara da zam yapılsın. Zam yaparken asgari ücretin zamlanmasını bahane ettiler. Ancak personel azaltılmasına gittiler. Personel işten çıkardılar, yaptıkları hizmeti düşürdüler ama üstüne bir de aidata zam yaptılar. Bizi resmen kazıklıyorlar” diyerek tepki gösterdi.

BİZE SORMADAN YÖNETİCİ YAPILDILAR
Site yöneticilerinin seçimle gelmediğini ve kendilerini temsil etmediğini söyleyerek, istifa etmelerini isteyen site sakinleri, “Site müdürü Miraç Arslan’ın kiracı olarak girdiği sitede şimdi 4 tane ev sahip oldu. Bu paraları nereden kazandı da aldı bu evleri? Bize sormadan yönetici oldular. Emlak Konut bunları destekliyor. Site yönetimi için seçim yapılmadı. Yeterli çoğunluğun oluşmadığını bahane ederek siteye bunları yönetici yaptılar” diyerek tepki gösterdi.

Kocaeli Emlak Haberleri

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

FACEBOOK Takip Edin

HAVA DURUMU


sonuclist
DOLAR 3,5773
EURO 4,0101
BIST 95.147
ALTIN 144,2831

EMLAK DANIŞMANLARI ARANIYOR

© 2014 Murat HAMZAOĞLU Tüm Hakları Saklıdır .
Yandex.Metrica
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle