Hoşgeldiniz  

Haldız ve Ortağı 17 Haziran kuruluş 23 Haziran’daALDILAR

admin | 25 Haziran 2016 | Manşet, Manşet Üst, Son Dakika

real-avm-kucuk

Haldız ve Ortağı 17 Haziran’da kurdular 23 Haziran’da satın aldılar

 

İzmitli iş adamı Macit Haldız ve ortağı OBAKÖY GIDA İŞLETMECİLİK PAZARLAMA firmasıyla birlikte 17 Haziran 2016 Cuma günü İstanbul Ticaret Odası’nda kuruluşu gerçekleşen NOT GAYRİMENKUL YATIRIM İNŞAAT TURİZM DANIŞMANLIK SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ İzmit’in en değerli yeri olan Real AVM’nin bulunduğu 50 dönümlük mülkü, yaklaşık bir hafta sonra 23 Haziran 2016 Perşembe günü satın aldılar.
40 Milyon EURO değer biçilmişti
Macit Haldız ve ortağı İzmit’in en değerli alanı olarak gösterilen, yaklaşık 50.000 m2 alana sahip, Real AVM’nin bulunduğu yeri, daha önce 40.000.000 EURO değer biçilen araziyi satın aldı. İstanbul Ticaret Odası’na kayıtlı olan Not Gayrimenkul adına tescil edilen tapu, Almanya’da uzun pazarlıklar sonucu alındı. Ne kadara alındı bilinmiyor ama biçilen değerin altında olduğu tahmin ediliyor.
Mevcut hali korunacak deniliyor
Aynı zamanda ilimizin en büyük yerel gazetelerden biri olan Özür Kocaeli Gazetesi’nin de sahibi olan Macit Haldız’ın bu gazetedeki haberine göre; “Binalarda tadilat, yenileme yapacağız. Ama Real market ve AVM içindeki mevcut kiracılar aynı şekilde işlerine devam edecek. Biz, İzmit’e ait, değerli olduğuna inandığımız bir gayrimenkulü İzmit firması olarak Almanlardan satın aldık. Şimdilik, bu arazi ile ilgili herhangi bir projemiz yok” açıklaması yapıldı.
İstanbul Ticaret Odası’nın bilgilerine göre…
Ad Soyad Görevi – Temsil Şekli Sermaye
MACİT HALDIZ 1.500.000 TL
OBAKÖY GIDA İŞLETMECİLİK PAZARLAMA GÜVENLİK TEMİZL 0,00 TL
Sicil No
040958-5
NOT GAYRİMENKUL YATIRIM İNŞAAT TURİZM DANIŞMANLIK SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
46
41.20.01
İkamet amaçlı olmayan binaların inşaatı (fabrika, atölye vb. sanayi ür DUMLUPINAR MAH.YUMURTACI ABDİ BEY CAD.58/1 / KADIKÖY

ÖZGÜR KOCAELİ GAZETESİ’nin HABERİ…


Real’in mülkünü İzmitli firma aldı

Kaynak: Real’in mülkünü İzmitli firma aldı

İzmit’te 1990’lı yıllarda kurulan, Alman sermayeli Real AVM’nin sahibi olduğu gayrimenkul, Almanya’da yapılan ihale sonunda el değiştirdi.

Real’e ait araziyi İzmitli işadamı Macit Haldız’ın ortağı ve yönetim kurulu başkanı olduğu yeni kurulan NOT Gayrimenkul Şirketi satın aldı.

MEVCUT HALİYLE KORUNACAK

Almanya’nın en büyük perakende şirketlerinden Metro Grup bünyesinde yer alan Real’in İzmit’teki yaklaşık 50 dönümlük arazisini ihalede satın alan NOT Gayrimenkul, “Binalarda tadilat, yenileme yapacağız. Ama Real market ve AVM içindeki mevcut kiracılar aynı şekilde işlerine devam edecek. Biz, İzmit’e ait, değerli olduğuna inandığımız bir gayrimenkulü İzmit firması olarak Almanlardan satın aldık. Şimdilik, bu arazi ile ilgili herhangi bir projemiz yok” dedi.

TAPU İŞLEMLERİ BİTTİ

Real AVM’ye ait arazi ile ilgili tapu işlemleri dün mesai saati bitiminden önce tamamlandı. Arazinin tapusu NOT Gayrimenkul firması üzerine tescil edildi.

re4.jpg

1990’lı yıllarda Alman sermayesi araziyi satın alıp, bu tesisi kurmuştu. Real’in arazisini İzmitli Macit Haldız’ın ortakları arasında bulunduğu ve yönetim kurulu başkanlığı yaptığı yeni kurulan NOT Gayrimenkul satın aldı. Mevcut tesisler korunacak, Real AVM, kiracı olarak faaliyetini sürdürecek.

Kaynak: Real’in mülkünü İzmitli firma aldı

Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

FACEBOOK Takip Edin

HAVA DURUMU


sonuclist
DOLAR 3,5762
EURO 4,0081
BIST 95.147
ALTIN 144,3278

EMLAK DANIŞMANLARI ARANIYOR

© 2014 Murat HAMZAOĞLU Tüm Hakları Saklıdır .
Yandex.Metrica
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle